PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Nowy Targ

Kultura

FINAŁ 33. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

FINAŁ 33. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”W dniach 12 – 14 czerwca br. w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się pokazy amatorskich zespołów teatralnych. Sądecka publiczność obejrzała 24 spektakle najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych spośród 121 w eliminacjach powiatowych „Bajdurka”. Wśród nich dwa przedstawienia „Lalkarzy” ze Spytkowic: „Zimowa opowieść” w wykonaniu grupy młodszej oraz „Dopalaczom mówimy – NIE!” – grupy starszej. Oba spektakle wyreżyserowali Anna i Jacek Krakowiakowie – opiekunowie zespołu.


Komisja w składzie: Włodzimierz Jasiński - aktor Teatru STU i Groteska w Krakowie, reżyser spektakli dla dzieci, poeta /juror BAJDURKA od 1993 roku/,  Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, scenarzysta, członek zarządu ZASP - oddział w Krakowie /juror BAJDURKA od 2008 roku/ po obejrzeniu w Nowym Sączu w dniach 12-14 czerwca 2018 r. 24. widowisk teatralnych, postanowiła podziękować:
…Grupie Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu za krystalicznie czystą i wzruszającą opowieść przy użyciu lalek, masek, muzyki i tańca w znakomitej scenografii w spektaklu „Zimowa opowieść”
…Grupie Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic - Powiatowe Centrum Kultury w
 
Nowym Targu za żarliwie wyśpiewaną i wytańczoną niezgodę na zabójcze działanie środków odurzających  w spektaklu „Dopalaczom mówimy – NIE!”
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, upominki oraz nagrody finansowe.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.