PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

III Święto Latawca udane mimo deszczu

Poniedziałek, 12 października 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMimo deszczowej pogody w III Święcie Latawca "Tęcza nad Podhalem" wzięło udział łącznie aż 69 zawodników.


W konkurencji indywidualnej wystartowało 35 osób, pozostałe 31 osób reprezentowały szkoły w konkurencjach zespołowych.
Wśród szkół rozegrana była konkurencja na najdłuższy latawiec-tasiemiec i w tej konkurencji wygrała Szkoła Podstawowa z Harklowej, która przywiozła "tasiemca" na 700 małych latawców. Szkoła z Dębna zajęła drugie miejsce z 600. latawcami, a trzecie Zespół Szkół Podstawowowej i Gimnazjum w Łopusznej, którego "tasiemiec" liczył 306 latawców.
Indywidualnie w klasach 1-3 szkół podstawowych triumfowały wychowanki nowotarskiej "piątki": 1. Marysia Jarkiewicz, 2. Zuzia Szopińska i 3. Szymon Jarkiewicz. Wśród klas 4-6 najlepszy okazał się Maciej Waksmundzki z Harklowej, za nim Magda Rusnak z Dębna i Paweł Szczepanowicz z Harklowej. Wśród gimnazjalistów jedynym zawodnikiem był Tomasz Repa z Gimnazjum w Maruszynie Górnej.
Nagroda specjalna za najładniejszego, oryginalnego i estetycznego latawca w postaci Pucharu i roweru górskiego przypadła Marysi Jarkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej wystartował z sześcioma grupami latawców piętrowych. W związku z tym, że nie przewidziano w regulaminie takiej konkurencji, a były to latawce oryginalne i warte najwyższej nagrody, komisja sędziowska postanowiła za wkład pracy wniesiony przez uczniów i opiekunów do wykonania tych latawców uhonorować szkołę a nie poszczególne grupy pucharem "Za najbardziej oryginalną konstrukcję latawca". Najmłodszym nagrodzonym uczestnikiem Święta Latawca był pięcioletni Szymuś Jarkiewicz z Nowego Targu, natomiast najstarszym uhonorowanym uczestnikiem był 58 letni Kazimierz Siaśkiewicz z Nowego Targu. Na wniosek sędziego głównego Adam i Bartek Guzik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu otrzymali puchar za wykorzystanie nietypowych materiałów do budowy swojego latawca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.