PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Przedszkolaki honorowymi gośćmi

Poniedziałek, 4 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJuż nie po raz pierwszy na tradycyjnym spotkaniu Burmistrza Marka Fryźlewicza z nowotarskimi dziećmi padł temat fontanny. Kiedyś właśnie po Dniu Dziecka Burmistrz postanowił wznowić działanie nowotarskich „baranów” przy MOK, a w piątek podczas kolejnego spotkania z dziećmi, tym razem z przedszkola „Liwlandia” kiedy tylko zapytał najmłodszych co powinno być na wyremontowanym Rynku, od razu odezwały się głosy że woda. Obietnica dwóch fontann przed ratuszem bardzo ucieszyła małych gości.


Burmistrz dwa razy do roku przekazuje symboliczne klucze od bram miasta – studentom na juwenalia i dzieciom w Dniu Dziecka. Co roku bowiem zaprasza do reprezentacyjnych sal ratusza przedstawicieli nowotarskich przedszkoli. Pytania bywają trudne, aczkolwiek Burmistrz, prywatnie ojciec czwórki dzieci, znakomicie sobie radzi z odpowiedziami. W tym roku pytań wiele nie było, w związku z tym odpytywać zaczął sam Burmistrz. Dzieci wiedziały, czym zajmuje się on na swoim stanowisku, rozszyfrowały że znajdują się w ratuszu, a pytane co się znajduje w muzeum (na pierwszym piętrze ratusza mieści się Muzeum Podhalańskie), odpaliły że... kości mamutów. 

Jak co roku nie zabrakło występów przedszkolaków, a po nich Burmistrz zaprosił je na mały słodki poczęstunek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.