PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Strefa Kibica na lotnisku

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikOkoło dwóch i pól tysiąca nowotarżan bawiło się w Mobilnej Strefie Kibica na nowotarskim lotnisku. Głównym punktem imprezy było oglądanie meczu Portugalia – Holandia na wielkim telebimie umocowanym na ciężarówce widocznym nawet spoza ogrodzonej strefy kibica (wstęp był bezpłatny), ale przez cały dzień na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami.


Zabawa zaczęła się od godz. 15:00 konkursami piłkarskimi, z możliwością sprawdzenia zarówno siły, jak i precyzji strzału piłką. Jednak nie tylko umiejętności i znajomość zagadnień związanych z piłką nożną były premiowane nagrodami, ponieważ liczyła się również znajomość Polski jako kraju z bogatą ofertą turystyczną. Nie bez znaczenia były też umiejętności wokalne, a także znajomość specjałów kuchni krajów europejskich. Tak więc nie tylko zagorzali kibice piłkarscy mieli okazję wykazać się w strefie kibica. Jedną z konkurencji było też tradycyjne przeciąganie liny. 

Mobilna strefa kibica była pierwszą większą imprezą sezonu letniego zorganizowaną przy udziale miasta. – Czeka nas jeszcze półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku 8 lipca na parkingu przy lodowisku, 14 lipca lotna premia Tour de Pologne na Alejach Tysiąclecia, Piknik Country 5 sierpnia przy torze trialowym, w dniach 18-19 sierpnia piknik lotniczy na lotnisku, a 26 sierpnia piknik organizowany wspólnie z Nowotarską Spółdzielnią Mieszkaniową z okazji 50-lecia jej istnienia – mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła podkreślając, że pomiędzy tymi datami odbędzie się jeszcze szereg mniejszych wydarzeń typu koncerty, czy wystawy, natomiast przez całe wakacje trwać będzie akcja dla dzieci pt. „Lato w Mieście”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.