Nowy Targ
Rozmaitości
Ogrody ocenione po raz pierwszy
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Komisja złożona z pracowników Urzędu Miasta, patronów medialnych przedsięwzięcia oraz przedstawicielki rodziny patrona dokonała już pierwszej oceny ogrodów zgłoszonych do konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście im. Adama Worwy. Przez cały wtorek członkowie komisji odwiedzili ponad dwadzieścia miejsc zdobiących nasze miasto.
Konkurs ma dwie kategorie: posesji jednorodzinnych i wielorodzinnych, by opiekunowie ogródków przy blokach nie musieli konkurować z właścicielami nieraz sporych i ogrodzonych ogrodów prywatnych. Jurorzy oceniali pod różnym kątem: pracochłonności, funkcjonalności, estetyki i doboru roślin. Ku przestrodze wszystkim warto wspomnieć, że zdyskwalifikowany został jeden z ogrodów, gdzie komisja dostrzegła niewielkie, ale jednak ślady spalania papierowych odpadów. Warto bowiem wspomnieć, że ocena odbywa się dwukrotnie i za każdym razem komisja przybywa bez uprzedzenia.
Następna ocena odbędzie się w sierpniu. Na podstawie dwóch ocen wyłonieni zostaną zwycięzcy, a następnie w restauracji należącej do rodziny patrona konkursu wręczone zostaną nagrody, puchary oraz puchar przechodni ufundowany przez śp. Adama Worwę, inicjatora konkursu.
- Naszyjnik "Wielokrzyż"
Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...100 zł - "Na Was zawsze można liczyć"
"Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...40 zł - Obraz olejny Folk IV
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...300 zł



