Nowy Targ
Rozmaitości
Ogrody ocenione po raz pierwszy
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Komisja złożona z pracowników Urzędu Miasta, patronów medialnych przedsięwzięcia oraz przedstawicielki rodziny patrona dokonała już pierwszej oceny ogrodów zgłoszonych do konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście im. Adama Worwy. Przez cały wtorek członkowie komisji odwiedzili ponad dwadzieścia miejsc zdobiących nasze miasto.
Konkurs ma dwie kategorie: posesji jednorodzinnych i wielorodzinnych, by opiekunowie ogródków przy blokach nie musieli konkurować z właścicielami nieraz sporych i ogrodzonych ogrodów prywatnych. Jurorzy oceniali pod różnym kątem: pracochłonności, funkcjonalności, estetyki i doboru roślin. Ku przestrodze wszystkim warto wspomnieć, że zdyskwalifikowany został jeden z ogrodów, gdzie komisja dostrzegła niewielkie, ale jednak ślady spalania papierowych odpadów. Warto bowiem wspomnieć, że ocena odbywa się dwukrotnie i za każdym razem komisja przybywa bez uprzedzenia.
Następna ocena odbędzie się w sierpniu. Na podstawie dwóch ocen wyłonieni zostaną zwycięzcy, a następnie w restauracji należącej do rodziny patrona konkursu wręczone zostaną nagrody, puchary oraz puchar przechodni ufundowany przez śp. Adama Worwę, inicjatora konkursu.
- Magnes Folk na lodówkę VIII
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - Falkon szklany I
Falkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm. 120 zł - Naszyjnik "Kolorowe pastylki"
Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki / oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm 65 zł



