PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Motocykliści na starcie

Poniedziałek, 10 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Motocykliści na starcieW Nowym Targu na torze Auto-Moto-Klubu „Gorce” odbyły się I i II Runda Mistrzostw Polski oraz I i II Runda Pucharu MACEC w trialu motorowym. Trial to druga co do popularności dyscyplina sportu, z której oprócz hokeja na lodzie słynie nasze miasto. W uroczystości rozdania pucharów uczestniczył Burmistrz Marek Fryźlewicz, jako że miasto było współgospodarzem imprezy.


Zawodnicy z Polski i Słowacji startowali na odcinkach położonych nad Białym Dunajcem, głównie w obrębie toru, który na potrzeby szkoleniowe zbudował AMK. Zanim powstał tutaj tor, miasto planowało przekazanie klubowi terenów zamykanego wówczas wysypiska. Okazało się jednak, że przepisy nie pozwalają na prowadzenie żadnej działalności przez kilkanaście lat na rekultywowanych wysypiskach. Motocykliści dostali więc do dyspozycji teren za zamkniętym i ogrodzonym obiektem.

Sporty motocyklowe cieszą się w Nowym Targu olbrzymim powodzeniem. Największą dumą jest pochodzący z naszego miasta Tadeusz Błażusiak, który zaczynał od trialu, a niedawno przesiadł się na motocykle typu enduro, na których deklasuje rywali za oceanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.