Nowy Targ
Sport
Olimpiada Młodzieży w Nowym Targu
Wtorek, 22 lutego 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Na nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej rozpoczął się turniej hokejowy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2011 organizowana m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Województwo Małopolskie oraz Miasto Nowy Targ.
W sobotę po południu nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju hokejowego przez Zastępcę Burmistrza Nowego Targu Jana Kolasę. Olimpijski znicz zapalił ks. Paweł Łukaszka – pochodzący z Nowego Targu duszpasterz sportowców, niegdyś bramkarz hokejowej reprezentacji Polski i uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich Lake Placid 1980.
W Nowym Targu grają zespoły: Sokoły Toruń, UHKS Mazowsze, MUKS Orlik i MMKS Podhale.
Zobacz w naszym sklepie:
- Bransoletka "Mix 1"
Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł - Okładka na zeszyt II
Ludowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...30 zł - Spinka góralska XX
Metalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm. 220 zł
Galerie zdjęć:



