PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

VI Rajd Papieski

Piątek, 21 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikUczniowie z nowotarskich szkół nr 2, 5 i 6 oraz ich koledzy z Ludźmierza i Waksmunda wzięli udział w VI Rajdzie Papieskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Na trasie rajdu znalazły się takie związane z bł. Janem Pawłem II miejsca jak ratusz z wmurowaną tablicą upamiętniającą Papieża, lotnisko gdzie spotkał się on z mieszkańcami Podhala, Droga Papieska, którą jechał w 1997 r. oraz Ludźmierz, gdzie odprawił nabożeństwo różańcowe również w 1997 r.


- Rajd jest szósty, ale tak naprawdę po raz pierwszy niesiemy imię błogosławionego Jana Pawła II przez podhalańską ziemię – zauważył dyrektor „piątki” Krzysztof Kuranda, który sam po złożeniu przez uczniów zniczy pod tablicą wmurowaną w ratusz i błogosławieństwie ks. Stanisława Strojka wsiadł na rower i ruszył z uczniami w trasę.

Burmistrz Marek Fryźlewicz, który również witał uczestników rajdu pod ratuszem zaprosił jednocześnie na przyszły czwartek (27 października) na otwarcie stałej wystawy poświęconej Ojcu Świętemu, która urządzana jest w budynku ratusza.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 odebrali także z rąk Grzegorza Sienkiewicza, przedstawiciela Rycerzy Kolumba przywieziony przez jednego z członków tego stowarzyszenia oficjalny portret błogosławionego Jana Pawła II, który zawiśnie w budynku Szkoły Podstawowej nr 5.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.