PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Olimpijczycy w Nowym Targu

Poniedziałek, 28 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Olimpijczycy w Nowym TarguKonferencja połączona z promocją albumu "Olimpijczycy spod Tatr" poświęcona historii występów olimpijczyków z Podhala na zimowych igrzyskach olimpijskich w Ośrodku Współpracy Polsko – Słowackiej Euroregionu „Tatry” była okazją do przyjazdu wielu sportowców do Nowego Targu. Jednym z olimpijczyków, który do na konferencję przemierzył całą Polskę był mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.


- Dłużej się jedzie do Nowego Targu, niż leci z Chicago do Polski – śmiał się olimpijczyk podczas spotkania z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem w miejskim ratuszu. Fortuna mieszka bowiem obecnie w Gorczycy koło Suwałk, gdzie kupił domek w spokojnej okolicy nieopodal jeziora. Odwiedzają go tam chętnie znani ze świata sportu jak Apoloniusz Tajner, czy Grzegorz Lato.

Gospodarz miasta zaprosił złotego medalistę olimpijskiego z 1972 r. do reprezentacyjnych sal ratusza na słynne nowotarskie lody. W spotkaniu uczestniczył również czynny obecnie skoczek narciarski Dawid Kubacki, nasza nadzieja na medal w Soczi, a także Przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka i Radny Lesław Mikołajski. Wojciech Fortuna sprezentował Burmistrzowi specjalnie przygotowaną dla niego kopię trofeów z Sapporo. Sam otrzymał zestaw pamiątek i publikacji dotyczących Nowego Targu. Jak powiedział, przyjechał do stolicy Podhala na konferencję spotkać się m.in. z nowotarskimi hokeistami, którzy podrzucali go w górę po zdobyciu medalu olimpijskiego. Do dziś bardzo mile wspomina tamten gest.

Podczas samej konferencji prowadzonej pod usprawiedliwioną nieobecność red. Stanisława Snopka przez prezesa Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka Czesława Borowicza prezentowany był album „Olimpijczycy spod Tatr”. Prezentacja była podzielona na dwie części: pierwszą poświęconą hokeistom, prowadzoną przez red. Leszka Rafalskiego, byłego redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” oraz drugą poświęconą narciarzom i łyżwiarzom, podczas której do red. Rafalskiego dołączył Wojciech Szatkowski, znany zakopiański historyk sportu, syn dwukrotnej olimpijki w narciarstwie alpejskim Marii Gąsienicy Daniel Szatkowskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.