PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Zawodnicy KS Wiaterni na XXIV Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa

Poniedziałek, 11 września 2023 r.
Autor: Piotr Urzędowski

Zawodnicy KS Wiaterni na XXIV Regatach o Puchar Prezydenta KrakowaW dniach 9-10.09.2023r. na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski w żeglarskich klasach sportowych Optimist i ILCA. Słaby wiatr spowodował, że w sobotę rozegrano dwa wyścigi, a w niedzielę nie odbył się żaden z planowanych wyścigów. Te bardzo trudne dla zawodników warunki wymagały szczególnej koncentracji i wytrwałości, a i tak wynik w pewnym stopniu obarczony był loteryjnością.


W klasie Optimist (do lat 12) zgłosiło się 35 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A., UG Łapsze Niżne, UM Nowy Targ, reprezentowało 5 zawodników. Wśród chłopców puchar za trzecie miejsce zdobył Rafał Bednar, Ignacy Jankowski był 9, a jego młodszy brat Mieszko Jankowski 15. Wśród dziewcząt Kamila Bednar zajęła 7 miejsce. W klasie ILCA 6 Piotr Bednar zajął miejsce 8. 

KS Wiaterni szeroko szkoli również początkujących zawodników. W tym roku m.in. przy wsparciu finansowym  ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Zajęcia dla wszystkich chętnych (dzieci i młodzież) będą trwały jeszcze do końca października. Rekrutacja jest otwarta, można zgłaszać się przez email wiaterni.sailing@gmail.com, telefonicznie na nr 664 789 580, lub bezpośrednio na przystani KS Wiaterni we Frydmanie. Żeglarstwo jest piękną olimpijską dyscypliną sportu, a Jezioro Czorsztyńskie doskonałym miejscem do doświadczenia żeglarskiej przygody.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.