PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Solidarności z Chorymi na Schizofrenię

Niedziela, 11 października 2009 r.
Autor: Marcin Kudasik - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym TarguW dniu 7 października w MOK w Nowym Targu odbyły się główne uroczystości Dnia Solidarności z Chorymi na Schizofrenię.


W sali regionalnej spora grupa chorych, ich rodzin, studentów oraz innych zainteresowanych wysłuchała dyskusji panelowej na temat "Rodzina partnerem w leczeniu", prowadzonej przez: dr Krzysztofa Walczewskiego - konsultanta wojewódzkiego z dziedziny psychiatrii, mgr Ryszarda Izdebskiego, znanego krakowskiego psychoterapeuty, szefa zespołu hospitalizacji domowej kliniki psychiatrii UJ, dr Ewy Makieły - ordynatora oddziału psychiatrii w Nowym Targu, Zofii Menslefd - przedstawiciela rodzin oraz Macieja Jachymiaka, wicestarosty.
Po wykładzie i poczęstunku ufundowanym przez restaurację "U Borzanka" wszyscy uczestnicy otwarli i przeszli przez olbrzymie drzwi, symbolizujące zamknięcie świata przed chorymi na choroby psychiczne. Potem swoje wiersze nawiązujące do tematyki cierpień i radości życia czytała Wanda Szado Kudasikowa przy akompaniamencie skrzypiec Wiesława Nowobilskiego. Następnie odbył się koncert zespołu Cocoon Band, działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Rabce-Zdroju. Po występie odbyła się licytacja prac uczestników ŚDS oraz rzeczy oddanych do licytacji celem wspomożenia rehabilitacji chorych. Największą popularnością cieszyły się "miód starosty", "pióro burmistrza" oraz kije, koszulki i krążki pamiętające złote czasy KS Podhale. Po tej części ponownie zagrały zespoły muzyczne – O.N.I, W.A.N, DRIVERS.
Imprezę przygotowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu "Powroty", Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Nowym Targu i "Radość Życia" w Rabce-Zdroju oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.