PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Solidarności z Chorymi na Schizofrenię

Niedziela, 11 października 2009 r.
Autor: Marcin Kudasik - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym TarguW dniu 7 października w MOK w Nowym Targu odbyły się główne uroczystości Dnia Solidarności z Chorymi na Schizofrenię.


W sali regionalnej spora grupa chorych, ich rodzin, studentów oraz innych zainteresowanych wysłuchała dyskusji panelowej na temat "Rodzina partnerem w leczeniu", prowadzonej przez: dr Krzysztofa Walczewskiego - konsultanta wojewódzkiego z dziedziny psychiatrii, mgr Ryszarda Izdebskiego, znanego krakowskiego psychoterapeuty, szefa zespołu hospitalizacji domowej kliniki psychiatrii UJ, dr Ewy Makieły - ordynatora oddziału psychiatrii w Nowym Targu, Zofii Menslefd - przedstawiciela rodzin oraz Macieja Jachymiaka, wicestarosty.
Po wykładzie i poczęstunku ufundowanym przez restaurację "U Borzanka" wszyscy uczestnicy otwarli i przeszli przez olbrzymie drzwi, symbolizujące zamknięcie świata przed chorymi na choroby psychiczne. Potem swoje wiersze nawiązujące do tematyki cierpień i radości życia czytała Wanda Szado Kudasikowa przy akompaniamencie skrzypiec Wiesława Nowobilskiego. Następnie odbył się koncert zespołu Cocoon Band, działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Rabce-Zdroju. Po występie odbyła się licytacja prac uczestników ŚDS oraz rzeczy oddanych do licytacji celem wspomożenia rehabilitacji chorych. Największą popularnością cieszyły się "miód starosty", "pióro burmistrza" oraz kije, koszulki i krążki pamiętające złote czasy KS Podhale. Po tej części ponownie zagrały zespoły muzyczne – O.N.I, W.A.N, DRIVERS.
Imprezę przygotowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu "Powroty", Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Nowym Targu i "Radość Życia" w Rabce-Zdroju oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.