PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Powiatowe ćwiczenia obronne

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym TarguW dniu 13 października 2009 r. na terenie powiatu nowotarskiego przeprowadzone zostało powiatowe ćwiczenie obronne pk. „PODHALAŃSKA JESIEŃ 2009" koordynowane przez Starostę Nowotarskiego.


Temat ćwiczeń to: „Realizacja zadań obronnych i obrony cywilnej powiatu w czasie wystąpienia zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych oraz wyższych stanów gotowości obronnej państwa wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu”.
Celem ćwiczenia było: doskonalenie kadry kierowniczej administracji publicznej powiatu (miast/gmin) w rozwiązywaniu problemów wynikających z realizacji zadań operacyjnych; zgrywanie obsad „Stanowisk Kierowania” w wypracowywaniu decyzji (zamiaru) po otrzymaniu zadania; przygotowywanie ćwiczących do prawidłowego identyfikowania zagrożeń występujących na obszarze powiatu, gminy; doskonalenie rozwinięcia „Zastępczych Miejsc szpitalnych” w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
Ćwiczenia przeprowadzono w II etapach:
I etap (aplikacyjny) – zadania obronne realizowane przez Starostwo Powiatowe (Urząd Miasta/Gminy), system kierowania realizacja zadań obronnych na obszarze powiatu oraz wypracowanie decyzji (zamiaru) do realizacji zadań obronnych przez „Stanowiska Kierowania”.
II etap (epizody praktyczne) – ewakuacja obiektu administracji publicznej i rozwiniecie zastępczych miejsc szpitalnych w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
W ćwiczeniu brały udział wszystkie jednostki samorządu terytorialnego powiatu, powiatowe służby, inspekcje, straże, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Graniczna Sromowce Wyżne oraz przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW w Krakowie i Oddziału Zamiejscowego w N. Sączu. Razem ok. 180 osób."

źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu - opracowano na podstawie materiałów Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Targu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.