PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Powiatowe ćwiczenia obronne

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym TarguW dniu 13 października 2009 r. na terenie powiatu nowotarskiego przeprowadzone zostało powiatowe ćwiczenie obronne pk. „PODHALAŃSKA JESIEŃ 2009" koordynowane przez Starostę Nowotarskiego.


Temat ćwiczeń to: „Realizacja zadań obronnych i obrony cywilnej powiatu w czasie wystąpienia zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych oraz wyższych stanów gotowości obronnej państwa wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu”.
Celem ćwiczenia było: doskonalenie kadry kierowniczej administracji publicznej powiatu (miast/gmin) w rozwiązywaniu problemów wynikających z realizacji zadań operacyjnych; zgrywanie obsad „Stanowisk Kierowania” w wypracowywaniu decyzji (zamiaru) po otrzymaniu zadania; przygotowywanie ćwiczących do prawidłowego identyfikowania zagrożeń występujących na obszarze powiatu, gminy; doskonalenie rozwinięcia „Zastępczych Miejsc szpitalnych” w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
Ćwiczenia przeprowadzono w II etapach:
I etap (aplikacyjny) – zadania obronne realizowane przez Starostwo Powiatowe (Urząd Miasta/Gminy), system kierowania realizacja zadań obronnych na obszarze powiatu oraz wypracowanie decyzji (zamiaru) do realizacji zadań obronnych przez „Stanowiska Kierowania”.
II etap (epizody praktyczne) – ewakuacja obiektu administracji publicznej i rozwiniecie zastępczych miejsc szpitalnych w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
W ćwiczeniu brały udział wszystkie jednostki samorządu terytorialnego powiatu, powiatowe służby, inspekcje, straże, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Graniczna Sromowce Wyżne oraz przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW w Krakowie i Oddziału Zamiejscowego w N. Sączu. Razem ok. 180 osób."

źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu - opracowano na podstawie materiałów Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Targu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.