PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Promocja projektu "Specjalne potrzeby - większe możliwości"

Wtorek, 27 października 2009 r.
Autor: Anita Strama

fot. SOSW Nr 1 w Nowym TarguUsprawnienie podstawowych umiejętności szkolnych typu czytanie, pisanie, myślenie matematyczne, podniesienie samooceny uczniów i ich motywacji do nauki…- to tylko niektóre cele projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Grupą docelową są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9-L przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu.


W piątek, 23 października, w obecności władz samorządowych, przedstawicieli władz oświatowych, mediów oraz sponsorów szkoły odbyło się spotkanie promujące projekt. Mieliśmy okazję przekonać się, komu zależy na tym, aby uczniowie osiągnęli sukces na miarę swoich możliwości.
"Specjalne potrzeby - większe możliwości" - tak brzmi tytuł projektu, dzięki któremu uczniowie szkoły podstawowej od 1 września 2009 r. uczestniczą w dodatkowych zajęciach terapeutycznych i pozalekcyjnych. Projekt przewidziano na dwa lata, a zakłada on "poprawę oferty edukacyjnej, wychowawczej i terapeutycznej Szkoły Podstawowej Nr 9-L jako placówki oferującej specjalistyczne, wszechstronne i skuteczne wsparcie każdemu dziecku z dysfunkcją intelektualną w stopniu lekkim". Podczas spotkania promocyjnego koordynator projektu, pani Halina Szewczyk zaprezentowała plan działań na 23 miesiące. Zaproszonym gościom przedstawiono cele i działania w projekcie. Terapia korekcyjno-kompensacyjna, logoterapia, gimnastyka korekcyjna, psychoterapia z elementami socjoterapii to specjalistyczne zajęcia indywidualne z dzieckiem. Redagowanie gazetki szkolnej "Echo Szkoły", akcje edukacyjne "Zaczarowani czytaniem" oraz "Teatr uczy i bawi", a także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i matematyki, zajęcia muzyczne, warsztaty plastyczne, nauka pływania, wycieczki edukacyjne mają rozbudzić aspiracje życiowe i długoterminowo być platformą dla osiągnięcia sukcesu w przyszłości. Planowany jest także dwutygodniowy pobyt nad morzem w lipcu 2010 r.
Po części oficjalnej zebrani mogli pokrzepić się posiłkiem przygotowanym przez pracowników jednej z nowotarskich restauracji. W sali gimnastycznej, stylizowanej na komnatę średniowiecznego zamku rycerskiego degustowano wyśmienite dania, owoce oraz smaczne ciasta. W międzyczasie można było zrobić sobie zdjęcie z… prawdziwymi rycerzami Świętej Jadwigi Królowej Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.