PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wizyta Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Poniedziałek, 9 listopada 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPrezydent Lech Kaczyński z okazji jubileuszu 90-lecia Związku Podhalan i 105-lecia Ruchu Góralskiego odwiedził w niedzielę Nowy Targ. Przywitany na Rynku chlebem i solą przez podhalan, a następnie przez burmistrza Marka Fryźlewicza przeszedł pod pomnik Władysława Orkana, gdzie złożył wiązankę kwiatów, oraz pod tablice papieską wmurowaną w ścianę ratusza, gdzie również złożył kwiaty.


Po tym odbyła się ceremonia otwarcia wyremontowanego ratusza. Wewnątrz prezydent wpisał się do księgi pamiątkowej i zwiedził wystawę pt. "Nowy Targ w drodze do Niepodległości ". W ratuszu miał też okazję chwilę odpocząć i prywatnie porozmawiać z zaproszonymi tam gośćmi - w tym z Radnymi Miasta.
W drugiej części swojej wizyty prezydent wziął udział w nadzwyczajnym zjeździe Związku Podhalan w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski księdzu Tadeuszowi Juchasowi, proboszczowi Sanktuarium Matki Boskiej Ludżmierskiej oraz odznaczenia związkowe. Z racji dużego opóźnienia (mgła, prezydent lądował w Pyrzowicach i stamtąd jechał w kolumnie samochodowej) udał się do Ludźmierza gdzie odwiedził Sanktuarium i złożył kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego w ogrodzie. Dopiero potem pojechał na obiad do Skalnego Dworku, a po nim udał się na spotkanie z Metropolitą Krakowskim ks. kard. Stanisławem Dziwiszem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.