PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wizyta Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Poniedziałek, 9 listopada 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPrezydent Lech Kaczyński z okazji jubileuszu 90-lecia Związku Podhalan i 105-lecia Ruchu Góralskiego odwiedził w niedzielę Nowy Targ. Przywitany na Rynku chlebem i solą przez podhalan, a następnie przez burmistrza Marka Fryźlewicza przeszedł pod pomnik Władysława Orkana, gdzie złożył wiązankę kwiatów, oraz pod tablice papieską wmurowaną w ścianę ratusza, gdzie również złożył kwiaty.


Po tym odbyła się ceremonia otwarcia wyremontowanego ratusza. Wewnątrz prezydent wpisał się do księgi pamiątkowej i zwiedził wystawę pt. "Nowy Targ w drodze do Niepodległości ". W ratuszu miał też okazję chwilę odpocząć i prywatnie porozmawiać z zaproszonymi tam gośćmi - w tym z Radnymi Miasta.
W drugiej części swojej wizyty prezydent wziął udział w nadzwyczajnym zjeździe Związku Podhalan w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski księdzu Tadeuszowi Juchasowi, proboszczowi Sanktuarium Matki Boskiej Ludżmierskiej oraz odznaczenia związkowe. Z racji dużego opóźnienia (mgła, prezydent lądował w Pyrzowicach i stamtąd jechał w kolumnie samochodowej) udał się do Ludźmierza gdzie odwiedził Sanktuarium i złożył kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego w ogrodzie. Dopiero potem pojechał na obiad do Skalnego Dworku, a po nim udał się na spotkanie z Metropolitą Krakowskim ks. kard. Stanisławem Dziwiszem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.