PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Konkurs recyklingowy rozstrzygnięty

Wtorek, 24 listopada 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSzkoła Podstawowa nr 5 zwyciężyła w jedenastym już konkursie recyklingowym zorganizowanym przez Burmistrza Miasta dla nowotarskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurencje w konkursie są dwie równorzędne, ale o zwycięstwie "piątki" można mówić bezapelacyjnie, ponieważ zajęła pierwsze miejsce zarówno w kategorii zbiórki makulatury, jak i zbiórki puszek aluminiowych.


Zasady konkursu są sprawiedliwe dla wszystkich szkół. Liczy się bowiem nie całkowita ilość zebranych surowców wtórnych, lecz przeliczenie rezultatu całej szkoły na jednego ucznia. Surowce wtórne oddawane są do skupu, a komisja konkursowa oblicza tylko kwity potwierdzające oddanie surowców do punktu.
Tradycyjnie już na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zostali zaproszeni sami uczestnicy wraz z opiekunami, zwłaszcza że nagrody fundowane przez burmistrza Marka Fryźlewicza są rzeczowe i sporych gabarytów, głównie sprzęt edukacyjny i sportowy. W tym roku przemawiając do młodych uczestników burmistrz nieco ich przepytał zarówno z wiedzy ekologicznej, jak i później nawet z geografii, chociaż zapewniał że nikogo nie uprzedzał o swoich zamiarach. Drugie miejsce w zbiórce makulatury zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. W konkursie zbiórki puszek aluminiowych nieznacznie gorsza od piątki było Gimnazjum nr 2. Trzecie miejsca zajęły odpowiednio w zbiórce makulatury Szkoła Podstawowa nr 11, i w zbiórce aluminium Szkoła nr 6.
W osobnej kategorii, przedszkoli, przedszkole nr 2 z Kowańca zajęło pierwsze miejsce w zbiórce makulatury, a w zbiórce aluminium najlepsze było przedszkole nr 4 z Boru.
W sumie zebrane zostało ponad 2 tony puszek i ponad 2 i pół tony makulatury, co pozwoli ocalić od piły 350 drzew. Oprócz nagród ufundowanych przez burmistrza wszystkie placówki uczestniczące w konkursie otrzymały od prezesa Nowotarskiej Telewizji Kablowej Jana Makowskiego płyty DVD z wybranymi programami tegorocznego cyklu "Pomóc Naturze" powstającego przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
W konkursie który trwał cały miniony rok szkolny wzięło udział 5 szkół podstawowych, jedno gimnazjum i trzy przedszkola.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.