PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Town Twinning

Wtorek, 24 listopada 2009 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Town Twinning19 listopada w siedzibie Euroregionu TATRY odbyło się zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury spotkanie podsumowujące projekt pt: "Kreowanie markowych produktów turystycznych Małopolski Południowej w oparciu o doświadczenia partnerów sieci Town Twinning" realizowany przez Powiat Nowotarski w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Marek Wierzba - Sekretarz Powiatu Nowotarskiego dokonał prezentacji Europejskiego Stowarzyszenia ds. współpracy i rozwoju EUROCITIZENS. Maciej Jachymiak - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego zaprezentował projekt "Kreowanie markowych produktów turystycznych Małopolski Południowej w oparciu o doświadczenia partnerów sieci Town Twinning" oraz przedstawił inne formy krajowej i międzynarodowej współpracy międzysamorządowej Powiatu Nowotarskiego na przykładzie partnerów z Ukrainy i Kościerzyny.
W trakcie spotkania promowano katalog opisujący miejsca i rzeczy warte poznania, który powstał w ramach projektu. W przedsięwzięciu wzięły udział miasta partnerskie Powiatu Nowotarskiego z sześciu krajów europejskich: Sofia z Bułgarii, Röuge z Estonii, Vesilahti z Finlandii, Estriol i Mira z Portugalii, Stara Lubovna ze Słowacji oraz Diósjenő z Węgier. W katalogu, którego wydawcą jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, znajdują się zdjęcia najpiękniejszych zakątków małopolski, które warto odwiedzić i zobaczyć. Katalog został wydany w językach ojczystych uczestników projektu - w sumie 7, i został już rozesłany po Europie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.