PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Town Twinning

Wtorek, 24 listopada 2009 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Town Twinning19 listopada w siedzibie Euroregionu TATRY odbyło się zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury spotkanie podsumowujące projekt pt: "Kreowanie markowych produktów turystycznych Małopolski Południowej w oparciu o doświadczenia partnerów sieci Town Twinning" realizowany przez Powiat Nowotarski w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Marek Wierzba - Sekretarz Powiatu Nowotarskiego dokonał prezentacji Europejskiego Stowarzyszenia ds. współpracy i rozwoju EUROCITIZENS. Maciej Jachymiak - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego zaprezentował projekt "Kreowanie markowych produktów turystycznych Małopolski Południowej w oparciu o doświadczenia partnerów sieci Town Twinning" oraz przedstawił inne formy krajowej i międzynarodowej współpracy międzysamorządowej Powiatu Nowotarskiego na przykładzie partnerów z Ukrainy i Kościerzyny.
W trakcie spotkania promowano katalog opisujący miejsca i rzeczy warte poznania, który powstał w ramach projektu. W przedsięwzięciu wzięły udział miasta partnerskie Powiatu Nowotarskiego z sześciu krajów europejskich: Sofia z Bułgarii, Röuge z Estonii, Vesilahti z Finlandii, Estriol i Mira z Portugalii, Stara Lubovna ze Słowacji oraz Diósjenő z Węgier. W katalogu, którego wydawcą jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, znajdują się zdjęcia najpiękniejszych zakątków małopolski, które warto odwiedzić i zobaczyć. Katalog został wydany w językach ojczystych uczestników projektu - w sumie 7, i został już rozesłany po Europie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.