PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Zmodernizowany most i wnętrze remizy

Czwartek, 10 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZmodernizowany mostek na os. Zadział i odnowione pomieszczenia remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z kotłownią oddane zostały do użytku podczas oficjalnych, skromnych uroczystości z udziałem władz miasta, przedstawicieli wykonawców oraz policji. Most kosztował prawie 900 tys. zł, modernizacja remizy ponad 150 tys.


- W mieście oprócz dużych inwestycji, żeby wspomnieć szkołę z salą gimnastyczną na Niwie, most na Dunajcu, fragmenty obwodnicy, czy basen, są też mniejsze inwestycje a służące mieszkańcom i to nie tylko tutejszych osiedli, ale również i tym korzystającym z wyciągu Zadział - powiedział burmistrz podczas otwarcia mostku zaznaczając, że to nie koniec inwestycji w tej części miasta, ponieważ wkrótce miasto przy udziale środków unijnych przystąpi tutaj do budowy kanalizacji i będzie modernizować drogi.
Po przecięciu wstęgi i poświęceniu mostu przezs ks. Zdzisława Stypułę - proboszcza parafii Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu uczestnicy uroczystości udali się do remizy strażackiej, gdzie oddana do użytku została część pomieszczeń i nowa kotłownia na gaz. Miasto w ramach konsekwentnej polityki proekologicznej zainwestowało w zmianę sposobu ogrzewania dwóch budynków wchodzących w skład mienia komunalnego - Szkoły Podstawowej nr 3 i właśnie remizy OSP. - To pierwszy i poważny etap remontu wewnątrz remizy, bo zewnątrz mamy już za sobą - powiedział Wiceburmistrz Jan Kolasa. - Dziękuję radnym, obecnemu tutaj panu przewodniczącemu Lesławowi Mikołajskiemu za środki przyznane przez Radę i proszę o jeszcze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.