PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Światło z groty w Betlejem już na Podhalu

Poniedziałek, 14 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Korczak - Komendant PSW „Salamandra”

Światło z groty w Betlejem już na PodhaluJak co roku, zuchy i harcerze ze Szczepu Wędrowniczego „Salamandra” działającego na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego, odebrali w ośrodku harcerskim na Głodówce Światełko od skautów ze Słowacji. Podczas mszy polowej przy ołtarzu Piotra i Pawła zostało ono przekazane wszystkim przybyłym środowiskom harcerskim.


Historia przekazywania betlejemskiego światła pokoju z groty narodzin Pana Jezusa ma już długoletnia historię. Skauci co roku tworzą żywy łańcuch przekazując sobie z kraju do kraju Betlejemski symbol pokoju, aby – w postaci płomienia świecy - mógł zapłonąć na każdym wigilijnym stole.
Do Nowego Targu Betlejemskie Światło Pokoju przywiozły zuchy ze szkoły podstawowej nr 2. Od wtorku do piątku każdy będzie mógł przyjść do szkoły ze swoją świecą i zabrać je do domu. Ponadto we wtorek zuchy zaniosą światło do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie na mszy roratniej zostanie ono uroczyście przekazane dla wiernych. Harcerze z Szaflar oddadzą światło na ręce władz terytorialnych.

Niech to światło z Betlejemskiej Groty
swoim blaskiem rozświetla serca mroki.
Niech swoim ciepłem otula zawsze wszystkich,
By Dobrą Nowinę nieśli swoim bliskim…

Tego u progu zbliżających się Świąt Narodzenia Pana i Nowego Roku życzą

Zuchy, harcerze i instruktorzy
Podhalańskiego Szczepu Wędrowniczego „Salamandra”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.