PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Oddanie do użytku ul. Podtatrzańskiej.

Czwartek, 17 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Oddanie do użytku ul. Podtatrzańskiej.Po pięciu miesiącach całkowitej modernizacji ul. Podtatrzańskiej na odcinku od ul. Szaflarskiej do ul. Sikorskiego inwestycja została uroczyście oddana do użytku. W obecności władz miasta, pracowników Urzędu, wykonawcy oraz zaproszonych gości Burmistrz Marek Fryźlewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Józef Trzciński oraz współwłaściciel firmy wykonawczej Andrzej Sarata przecięli wstęgę, a wyremontowany odcinek poświęcił proboszcz Parafii Na Równi Szaflarskiej ks. Jan Karlak.


- Jest to symboliczne przekazanie ulicy, która już była, ale była w zupełnie innym stanie technicznym – powiedział podczas uroczystości Burmistrz Marek Fryźlewicz. – Cieszymy się że w Nowym Targu te inwestycje są kontynuowane i to w różnych częściach miasta. Niecałe dwa tygodnie temu oddawaliśmy przecież mostek na os. Zadział.

Burmistrz podkreślił, że w Nowym Targu około jednej trzeciej budżetu miasta wydawane jest na inwestycje. Ta właśnie oddana kosztowała samorząd 1 mln 576 tys. 295,95 zł brutto i za tą kwotę udało się wyremontować 380 metrów bieżących pasa drogowego wraz z chodnikami i poszerzonymi miejscami parkingowymi, a także – co bardzo ważne – wymienić wraz z przyłączami do budynków całą instalację wodociągową, która w ostatnich latach ulegała częstym awariom. Wykonane zostało także oznakowanie pionowe i poziome, odsunięte od skrzyżowań zostały dwa boksy śmietnikowe, które zasłaniały widoczność kierowcom stwarzając niebezpieczeństwo kolizji.

Termin wykonania prac przewidziany uprzednio na 13 listopada uległ przedłużeniu, ale wynikło to z faktu dopuszczenia ruchu drogowego podczas modernizacji. Pierwotnie przewidywano zamknięcie na czas remontu całego odcinka ulicy, jednak z uwagi na dużą uciążliwość takiego rozwiązania ograniczenia te były zredukowane do minimum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.