PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Promocja „Almanachu Nowotarskiego 2009”

Piątek, 18 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Promocja „Almanachu Nowotarskiego 2009”Nakładem Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk ukazał się już trzynasty z kolei „Almanach Nowotarski”. W czwartek wieczorem w sali obrad Urzędu Miasta odbyła się jego promocja. - Promocja każdego numeru Almanachu, to wydarzenie szczególne dla miasta i dla Podhala – powiedział podczas uroczystości Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Jest to wydawnictwo robione przez pasjonatów skupionych wokół Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, które od trzydziestu pięciu lat pracuje by dorobek naszych przodków, a jednocześnie aktualną rzeczywistość, opracować i udokumentować. Jest to rocznik na który wielu z nas czeka z niecierpliwością – dziękował Burmistrz wydawcom. Na ręce Barbary Słuszkiewicz wręczył kwiaty dla całej redakcji.


Redakcji dziękowała też przewodnicząca Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Jadwiga Kuś, a zwłaszcza Marcinowi Jagle, który napisał o historii PKPS w Nowym Targu. Promocję muzycznymi przerywnikami ozdobili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, a na koniec swoją poezją – Krzysztof Kokot.

Tegoroczną edycję „Alamanachu” wsparł finansowo Burmistrz Miasta Nowego Targu, Starostwo Powiatowe, Podhalańska Wspólnota Samorządowa, Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy oraz Senator RP Tadeusz Skorupa.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.