PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowe koło wędkarskie

Środa, 10 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Nowe koło wędkarskie- Nie chcemy rozbijać środowiska wędkarskiego w Nowym Targu, ale chcieliśmy ratować lokal, z którego odeszło Koło nr 16 - mówi Gerard Proksa w imieniu członków nowego Koła Miejskiego Polskiego Związku Wędkarskiego nr 28 w Nowym Targu, które decyzją Zarządu Okręgu PZW w Nowym Sączu powstało 23 stycznia br. Nowe koło liczy już około 30 członków, a zaprasza następnych.


Wędkarze z Koła nr 16 urzędowali do niedawna w dzierżawionym od samorządu Miasta Nowego Targu lokalu przy ul. Kolejowej 31. Koło wypowiedziało umowę dzierżawy, co zbulwersowało niektórych jego członków. - Chcieliśmy uratować społeczną pracę włożoną 12 lat temu w ten lokal - mówi Proksa. - Były głosy, że chcemy rozbić środowisko wędkarskie w Nowym Targu, ale prawda jest taka, że gdyby Koło nr 16 nie odeszło z tego lokalu, to naszego, nowego koła by nie było - dodaje.

Od 1 lutego wędkarze z nowego koła mają podpisaną umowę z Urzędem Miasta i już remontują tradycyjne miejsce spotkań miłośników tego sposobu spędzania wolnego czasu. Ukonstytuował się już zarząd, na czele którego stanął Tadeusz Jurek, wiceprezesem ds. sportu został Stanisław Grzegorczyk, wiceprezesem do spraw ochrony wód - Jan Kalata, sekretarzem Mieczysław Kowalewski, skarbnikiem Andrzej Suski, gospodarzem koła Piotr Aksamit, a członkiem zarządu Grzegorz Grzegorczyk. Członkowie nowego koła chcą razem z działającymi w mieście kołami nr 16 i 17 (tzw. "kombinackie") wspólnie działać dla dobra wędkarstwa na Podhalu, które może pochwalić się ponad stuletnią tradycją.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.