PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

PEACE Cross-cultural Understanding w II Liceum Ogólnokształcącym

Piątek, 19 lutego 2010 r.
Autor: Anna Miśkowiec

PEACE Cross-cultural Understanding w II Liceum OgólnokształcącymW dniu 18 lutego 2010r. Starosta Nowotarski gościł uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu, którzy w dniach od 14 do 21 lutego biorą udział w projekcie PEACE Cross-cultural Understanding. Projekt PEACE organizowany jest już po raz dziewiąty przez międzynarodową organizację studencką AIESEC (Komitet Lokalny Warszawa Szkoła Główna Handlowa). Jego celem jest szerzenie postaw tolerancji i zrozumienia międzykulturowego.


W ramach inicjatywy na początku lutego do Polski przyjeżdżają studenci z całego świata, by w szkołach ponadgimnazjalnych w trzyosobowych zespołach prowadzić zajęcia poświęcone swoim krajom i kulturom. Nowotarskie liceum bierze udział w projekcie po raz drugi. W zeszłym roku w budynku przy ulicy Ludźmierskiej gościły studentki z Gruzji i Singapuru. Sukces ubiegłorocznej edycji zachęcił organizatorów do kontynuacji współpracy. Tym razem na Podhale przyjechało troje wolontariuszy Voe Mbuchucha z Kenii (studentka dziennikarstwa), Andreja Kobal ze Słowenii (studentka socjologii) i Luis Felipe Kitamura z Brazylii (student stosunków międzynarodowych). Funkcję koordynatorów projektu pełnią panie Marzena Baczewska i Anna Miśkowiec. Wolontariusze  korzystają z gościnności uczniów – Renaty Wiencko, Michała Bierówki i Filipa Przesławskiego. Do południa prowadzą zajęcia warsztatowe w języku angielskim. Po południu biorą udział w wycieczkach i spotkaniach z młodzieżą. Zapoznają się również z tradycjami naszego regionu. Zwiedzą Nowy Targ, Chochołów, Zakopane i Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy.
II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu jest pierwszą polską szkołą, którą odwiedzają praktykanci. Poprzedni tydzień spędzili w Warszawie, gdzie adaptowali się do nowych warunków. Odbyli szkolenie z zakresu pedagogiki i komunikacji interpersonalnej. Teraz do 26 marca co tydzień zagoszczą w innej szkole. Ich wizyty zostały zaplanowane tak, by i oni mogli poznać różnorodność krajobrazową i kulturową naszego kraju. Zwieńczeniem działań będzie symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wolontariusze wybiorą uczniów, którzy wezmą udział w symulacji. Będą oni reprezentować kraje praktykantów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.