PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Podsumowanie roku w Kole PZW nr 17

Poniedziałek, 1 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Podsumowanie roku w Kole PZW nr 17W sali obrad Urzędu Miasta na spotkaniu sprawozdawczym spotkali się członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 17 „Podhale”. Była to okazja nie tylko do podsumowania i rozliczenia rocznej działalności, ale również do wręczenia odznaczeń i nagród.


Medal za zasługi dla PZW otrzymał Wojciech Chudy. Odznakę za zasługi dla Okręgu PZW w Nowym Sączu otrzymali Bogdan Bałczyrak i Stanisław Kudła. Odznaki „Wzorowy Młody Wędkarz” otrzymali: Bartłomiej Zając, Daniel Pyciak i Damian Mrugała. Wędkarzami Roku 2009 wśród seniorów zostali: Wojciech Chudy, Zbigniew Plewa, Paweł Ceglarz, Zygmunt Sroka, Paweł Plewa i Kazimierz Nowak. Wędkarzami Roku 2009 wśród juniorów zostali: Damian Mrugała, Bartłomiej Zając, Konrad Sieja, Łukasz Mołek, Andrzej Wielkiewicz i Daniel Pyciak.

Koło nr 17 szczyci się szczególnie dużą liczbą młodych członków uczących się ochrony wód w ramach działalności w Związku. - To hobby jakim jest wędkarstwo wiąże się również ze sprawami, za które odpowiedzialny jest samorząd, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę wód. Dziękuję wam za tą działalność – powiedział poproszony o głos Burmistrz Marek Fryźlewicz. - A to co szczególnie cieszy, to właśnie liczna obecność młodzieży, bo to jest nie tylko dbanie o następców, ale też pokazanie tego, że młodzież może pożytecznie spędzać wolny czas.

Burmistrz poinformował wędkarzy o niedawnym podpisaniu umowy na dofinansowanie przez Unię Europejską modernizacji gospodarki wodno-ściekowej, który to program w istotny sposób przyczyni się do poprawy jakości wód na Podhalu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.