PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz Fryźlewicz zasłużonym dla obronności

Wtorek, 2 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Miasta Marek Fryźlewicz został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Podczas XLI zwyczajnej sesji Rady Miasta odznaczenie wręczył mu komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Andrzej Bandoła. Oprócz Burmistrza srebrny medal otrzymał dr Marian Leszczyński, a medal brązowy - powiatowy radny Kazimierz Wolski.


- Burmistrz Fryźlewicz Marek wzorowo kieruje realizacją zadań na rzecz obronności kraju, w tym realizacją związaną z przygotowaniem i sprawnym przebiegiem kwalifikacji wojskowej – komendant przed wręczeniem odznaczeń odczytał ich uzasadnienia. - Kierowany przez niego urząd nawiązał i realizuje współpracę z organizacjami kombatanckimi na terenie miasta oraz udziela pomocy w rozwiązywaniu życiowych problemów. Organizuje uroczystości z okazji świąt wojskowych i państwowych. Bierze czynny udział w akcjach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej prowadzonych na terenie miasta Nowy Targ. Włożył wiele zaangażowania i pracy w pozostanie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. Za to szczególnie Panu Burmistrzowi dziękuję – zakończył uzasadnienie ppłk Bandoła.
Pozostali odznaczeni, czyli doktor Marian Leszczyński, to ordynator oddziału chirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym. Przez wiele lat zasiadał w komisjach wojskowych, brał też czynny udział w pracach Ligi Obrony Kraju ucząc młodzież pierwszej pomocy. Nie był on obecny na sesji. Natomiast Kazimierz Wolski to przedsiębiorca i radny powiatowy, który udzielając się w Lidze Obrony Kraju propagował sporty obronne wśród młodzieży szkolnej przez udział zawodów strzeleckich z broni sportowej.
Jest to szczególny zaszczyt, w tym miejscu, w gronie samorządu miasta Nowego Targu odebrać to wyróżnienie – zabrał po odznaczeniu głos Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Chcę to traktować nie tyle jako wyróżnienie mojej pracy i działalności, ale tego, jakim jest samorząd miasta Nowego Targu, który na sprawy związane z ojczyzną, z patriotyzmem i z zapewnieniem obronności zwraca szczególną uwagę. W Nowym Targu wiele jest spornych spraw, a nawet konfliktów, ale nigdy nie dotyczyły one rzeczy najważniejszych – podkreślił burmistrz. Przypomniał on również, że w istocie po jego działaniach na rzecz pozostawienia przeznaczonej do rozformowania nowotarskiej WKU swoje interwencje podjęli również podhalańscy parlamentarzyści.
Prywatnie dla Burmistrza Medal za Zasługi dla Obronności Kraju to o tyle ważne wyróżnienie, że jego dziadek, Władysław, który był członkiem ruchu legionowego i został wyróżniony Krzyżem Zasługi, był zawodowym żołnierzem odznaczonym za wieloletnią służbę, ma więc rodzinne tradycje w zakresie obronności Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.