PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz Fryźlewicz zasłużonym dla obronności

Wtorek, 2 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Miasta Marek Fryźlewicz został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Podczas XLI zwyczajnej sesji Rady Miasta odznaczenie wręczył mu komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Andrzej Bandoła. Oprócz Burmistrza srebrny medal otrzymał dr Marian Leszczyński, a medal brązowy - powiatowy radny Kazimierz Wolski.


- Burmistrz Fryźlewicz Marek wzorowo kieruje realizacją zadań na rzecz obronności kraju, w tym realizacją związaną z przygotowaniem i sprawnym przebiegiem kwalifikacji wojskowej – komendant przed wręczeniem odznaczeń odczytał ich uzasadnienia. - Kierowany przez niego urząd nawiązał i realizuje współpracę z organizacjami kombatanckimi na terenie miasta oraz udziela pomocy w rozwiązywaniu życiowych problemów. Organizuje uroczystości z okazji świąt wojskowych i państwowych. Bierze czynny udział w akcjach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej prowadzonych na terenie miasta Nowy Targ. Włożył wiele zaangażowania i pracy w pozostanie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. Za to szczególnie Panu Burmistrzowi dziękuję – zakończył uzasadnienie ppłk Bandoła.
Pozostali odznaczeni, czyli doktor Marian Leszczyński, to ordynator oddziału chirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym. Przez wiele lat zasiadał w komisjach wojskowych, brał też czynny udział w pracach Ligi Obrony Kraju ucząc młodzież pierwszej pomocy. Nie był on obecny na sesji. Natomiast Kazimierz Wolski to przedsiębiorca i radny powiatowy, który udzielając się w Lidze Obrony Kraju propagował sporty obronne wśród młodzieży szkolnej przez udział zawodów strzeleckich z broni sportowej.
Jest to szczególny zaszczyt, w tym miejscu, w gronie samorządu miasta Nowego Targu odebrać to wyróżnienie – zabrał po odznaczeniu głos Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Chcę to traktować nie tyle jako wyróżnienie mojej pracy i działalności, ale tego, jakim jest samorząd miasta Nowego Targu, który na sprawy związane z ojczyzną, z patriotyzmem i z zapewnieniem obronności zwraca szczególną uwagę. W Nowym Targu wiele jest spornych spraw, a nawet konfliktów, ale nigdy nie dotyczyły one rzeczy najważniejszych – podkreślił burmistrz. Przypomniał on również, że w istocie po jego działaniach na rzecz pozostawienia przeznaczonej do rozformowania nowotarskiej WKU swoje interwencje podjęli również podhalańscy parlamentarzyści.
Prywatnie dla Burmistrza Medal za Zasługi dla Obronności Kraju to o tyle ważne wyróżnienie, że jego dziadek, Władysław, który był członkiem ruchu legionowego i został wyróżniony Krzyżem Zasługi, był zawodowym żołnierzem odznaczonym za wieloletnią służbę, ma więc rodzinne tradycje w zakresie obronności Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.