PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Zebranie sprawozdawcze Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Środa, 10 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW sali obrad Urzędu Miasta na zebraniu sprawozdawczym zebrali się członkowie nowotarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranie, chociaż dotyczyło głównie rozliczenia się z ubiegłorocznego budżetu i przyjęcia planu finansowego na rok obecny, było też okazją do podsumowania działalności merytorycznej stowarzyszenia.


- Rok akademicki podsumujemy w czerwcu, ale wypada cokolwiek na ten temat powiedzieć - rozpoczęła swoje przemówienie Maria Kopytek, prezes UTW. W ubiegłym roku bowiem oprócz zajęć przeznaczonych dla studentów Uniwersytetu, zorganizowane zostało piętnaście wykładów audytoryjnych, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, również spoza stowarzyszenia. Z drugiej strony członkowie UTW chętnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez inne podmioty. W zeszłym roku uczestniczyliśmy w trzydziestu sześciu imprezach w MOK, więc niech nikt nie mówi, że nic się w mieście nie dzieje - podkreśliła prezes Maria Kopytek.

Burmistrz Marek Fryźlewicz, który już końcem ubiegłego roku został zaproszony przez UTW do Rady Programowej i nawet na zebraniu sprawozdawczym zostało mu to przypomniane - bardzo docenia działalność jednego z najmłodszych, ale i najprężniej działających stowarzyszeń w mieście. - Serdecznie gratuluję zarządowi tej działalności i absolutorium. Jako burmistrz dziękuję za dobrą współpracę. Jak pani prezes powiedziała, w mieście dzieje się dużo, a dzięki wam dzieje się więcej. Nie jestem w stanie być na wszystkich wykładach, bo mam też swoje obowiązki, ale o wszystkich działaniach Uniwersytetu jestem informowany i to doceniam - powiedział poproszony o głos.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza osoby, które ukończyły 55 lat życia, dysponują wolnym czasem i chcą go spędzać aktywnie. Organizuje działalność edukacyjną, kulturalną, a także rekreacyjną i turystyczną. Oprócz wycieczek krajoznawczych studenci (w większości panie) uczyli się nowej techniki chodzenia z kijkami turystycznymi - nordic walking.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.