Nowy Targ
Wiadomości
Obchody Święta Konstytucji
Wtorek, 4 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Mszą świętą w ogrodzie parafii św. Katarzyny rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Nowym Targu. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod miejski ratusz, gdzie po przemówieniach starosty Krzysztofa Fabera oraz posłów: Anny Paluch i Edwarda Siarki zostały złożone kwiaty pod tablicą ofiar bolszewizmu wmurowaną w ścianę frontową głównego budynku w mieście.
Po uroczystościach oficjalnych na Rynku rozpoczęła się Majówka Nowotarska połączona z piknikiem historycznym. Impreza była współfinansowana przez Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Zobacz w naszym sklepie:
- Magnes Folk na lodówkę I
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - Muzycko piknie gros... - Kapela Zokopiany
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...40 zł - Torebka filcowa VII
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...160 zł
Galerie zdjęć:



