PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień otwarty Urzędu

Czwartek, 27 maja 2010 r.
Autor: Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji

Dzień otwarty UrzęduZ okazji dnia samorządu terytorialnego nowotarski Magistrat został opanowany przez uczniów. W Urzędzie Miasta odbył się dzień otwarty. Uczniowie na początku mieli możliwość zajęcia miejsc w ławach, w których na co dzień pracują miejscy rajcowie. Krótką prelekcję na temat 20 lat samorządności w Polsce wygłosił Lesław Mikołajski – przewodniczący Rady Miasta. Była też okazja do wręczenia kwiatów radnej Jadwidze Kuś, która w Radzie Miasta zasiada od początku istnienia samorządu.


Później na pytania nurtujące nowotarską młodzież odpowiadał burmistrz Marek Fryźlewicz, który dzielił się także anegdotami z życia samorządu. W role przewodników po urzędowych zakamarkach wcieli się sekretarz Stanisława Szołtysek, która poprowadziła część wycieczki do sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Cypara pokazał młodzieży monitoring rynku i... zademonstrował środki przymusu jakimi dysponuje straż. Naczelnik Bogusław Giełczyński z kolei pokazał relikt przeszłości czyli schron, który znajduje się w piwnicach urzędu. Co ciekawe schron jest przydatny do użytku, prowadzą do niego dwa odrębne wejścia, jest też wyjście awaryjne. Nowotarscy uczniowie mieli też możliwość przymierzenia się do fotela burmistrza miasta. Na twarzach młodzieży dało się widzieć zaskoczenie gdyż przychodząc na spotkanie z urzędnikami spodziewali się zupełnie czegoś innego. Tymczasem ścieżki tematyczne okazały się bardziej interesujące niż się spodziewano. Dzień otwarty urzędu nie kończy obchodów 20. rocznicy samorządu. W piątek na nowotarskiej strzelnicy LOK odbędą się IX Mistrzostwa Pracowników Samorządowych Podhala w Strzelaniu, a w wrześniu uroczysta sesja Rady Miasta, na którą zostaną zaproszeni wszyscy dotychczasowi radni i burmistrzowie miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.