PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kardynał wizytował najmłodszych nowotarżan

Poniedziałek, 31 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Kardynał wizytował najmłodszych nowotarżanW drugim dniu wizytacji duszpasterskiej parafii Świętej Jadwigi Królowej na os. Bór w Nowym Targu Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz odwiedził Przedszkole Miejskie nr 4 i Szkołę Podstawową nr 6. W obydwóch placówkach najmłodsi nowotarżanie przygotowali mu serdeczną gościnę.


Ks. kardynał przepytał przedszkolaków z codziennego paciorka, a nawet sprawdzał czy wiedzą dlaczego w piątek (akurat na ten dzień przypadła wizytacja) w przedszkolnym menu na śniadanie były kanapki z żółtym serem zamiast wędliny. Do każdej z grup wiekowych podchodził osobno, ze wszystkimi chciał zrobić sobie wspólne zdjęcia. Przedszkolaki szybko wyczuły sympatię dostojnego gościa i zachowywały się bardzo naturalnie. Na zakończenie wizyty maluchy przyjęły specjalne błogosławieństwo kardynała.

W Szkole Podstawowej nr 6 metropolita witany był przez całą szkołę w nowej, przestronnej sali gimnastycznej. Po oficjalnych powitaniach i tutaj nie zabrakło indywidualnych rozmów z uczniami. Kardynał Dziwisz cieszył się, że uczniowie witają go w tradycyjnych góralskich ubraniach.

W obydwóch placówkach dostojnego gościa witali ich dyrektorzy, a także Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz przyjechał do Nowego Targu jako Biskup Krakowa, ale warto przypomnieć, że jest on również Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu. Sam o naszym mieście mówi „miasto mojej młodości, moje miasto”, przede wszystkim z racji tego, że to właśnie tutaj uczęszczał do szkoły średniej i w tym młodzieńczym okresie, podczas modlitw w kościele pw. Świętej Katarzyny, patronki Nowego Targu, rodziło się w nim powołanie do sakramentu kapłaństwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.