PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Jubileuszu 100-lecia Harcerstwa

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Henryk Chrobak

fot. Piotr KorczakW minioną sobotę 19 czerwca w przepięknych podwojach Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbyły się podhalańskie uroczystości Jubileuszu 100–lecia Harcerstwa. Uroczystości zostały zorganizowane przez Zarząd Nowotarskiego Oddziału Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa.


Uroczystą mszę świętą celebrował i przepiękne kazanie wygłosił Gospodarz świątyni, (a jednocześnie kapelan i członek Zarządu NOSPH) ks. kan. Henryk Paśko. Zgromadzeni w świątyni usłyszeli z ust księdza kapelana przepiękną gawędę o założycielach Harcerstwa Oldze i Andrzeju Małkowskich, o bohaterskich Szarych Szeregach, o trudnych latach odbudowy Harcerstwa i o dniu dzisiejszym, o służbie Bogu i Polsce.
Po mszy świętej w auli parafialnej odbyło się spotkanie seniorów i instruktorów harcerskich z młodzieżą pełniącą swą harcerską służbę. Ten harcerski krąg, spleciony przez harcerzy, którzy przyjechali z całego Podhala, Orawy, Spisza. Podtatrza, Pienin i Regionu Gorczańskiego  poprzedzony został uroczystym montażem – wieczornicą – kominkiem poprowadzonym przez druha pwd. Radosława Fiedlera ze szczepu dowodzonego przez dh. phm. Annę Królczyk (Szaflary, Skrzypne, Bańska Niżna, Maluszyna). Spotkanie pokoleń swą obecnością zaszczycili m. in.: poseł na Sejm RP Edward Siarka, wiceburmistrz Nowego Targu Eugeniusz Zajączkowski, pani wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Irena Gach, pani por. AK Krystyna Kudela i prezes Nowotarskiego Koła ZKRP i BWP por. Włodzimierz Jarmołowicz.
Nowotarskie Spotkanie Pokoleń wspaniale wpisujące się w 100 – letnią historię tej świetlanej organizacji było okazją do modlitwy i przypomnienia Tych, którzy odeszli na Wieczną Wartę, przyczynkiem do wielu serdecznych wspomnień, okazją do przeżycia wielu przemiłych, sympatycznych chwil w atmosferze harcerskiej więzi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.