PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Honorowe członkostwo Nowego Targu w Euroregionie

Czwartek, 22 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMiasto Nowy Targ zostało honorowym członkiem Euroreguionu „Tatry”. Burmistrz Marek Fryźlewicz odebrał dziś uroczysty adres i statuetkę podczas Nadzwyczajnego Kongresu Transgranicznego Związku Euroregion „Tatry”, który został dziś zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury z okazji piętnastolecia istnienia Euroregionu.


- W mieście Nowy Targ 26 sierpnia 1994 roku odbył się Kongres Założycielski Euroregionu „Tatry”. To miasto zostało również wybrane na siedzibę Euroregionu „Tatry”. Nowy Targ jest aktywnym członkiem stowarzyszenia, realizując projekty transgraniczne oraz Współpracując z miastem partnerskim Kieżmarkiem – czytamy w uzasadnieniu do uchwały podjętej przez Kongres. - W roku 2003, a następnie 2009 Rada Miasta podjęła decyzję o przekazaniu pomieszczeń w kamienicy przy nowotarskim rynku na utworzenie tu Ośrodka Współpracy Polsko-Słowackiej oraz funkcjonowanie biura Euroregionu „Tatry”. Jest również partnerem w strategicznych projektach Euroregionu „Tatry” dotyczących utworzenia Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej, Szlaku wokół Tatr oraz partnerem wiodącym projektu Centrum Informacji Turystycznej, Gospodarczej i Kulturalnej Euroregionu „Tatry”.

- Euroregion to nasza wspólna sprawa – powiedział Burmistrz Fryźlewicz dziękując za wyróżnienie dla Nowego Targu, a jednocześnie gratulując jubileuszu władzom Euroregionu. W dowód uznania wręczył przyznany związkowi Medal 660-lecia miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.