Nowy Targ
Wiadomości
18,7 mln zł wynoszą straty po nawałnicy z 31 lipca
Wtorek, 10 sierpnia 2010 r.
Autor: PZD w Nowym Targu
Autor: PZD w Nowym Targu
18,7 mln zł wynoszą straty po nawałnicy, która przeszła nad Podhalem 31 lipca, w wyniku której uszkodzone zostały drogi, chodniki i przyczółki mostów.
- Największe straty są w gminach Łapsze Niżne i Nowy Targ - mówi
wicedyrektor PZD w Nowym Targu Krzysztof Szlaga. Nieco mniejsze są w gminach Nowy Targ, Szaflary i w Szczawnicy. Główne zniszczenia, jakich dokonała ulewa to: uszkodzenia poboczy, nawierzchni jezdni, skarp i chodników oraz podmycia przyczółków mostów. W środę ma przyjechać weryfikować szkody komisja z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
Zobacz w naszym sklepie:
- Ludowe etui na tablet III
Ludowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł - Spinka góralska VI
Metalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm. 240 zł - Naszyjnik "Kulki"
Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm 85 zł



