PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Bezpłatne szkolenie "Źródła finansowania organizacji pozarządowych"

Czwartek, 13 stycznia 2011 r.
Autor: AKS

Bezpłatne szkolenie "Źródła finansowania organizacji pozarządowych"Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Źródła finansowania organizacji pozarządowych, które odbędzie się 28 stycznia 2010 roku w Nowym Targu w godzinach 10.00-17.00.


Szkolenie skierowane jest do:
- przedstawicieli organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej z terenów powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego
- osób fizycznych, w tym studentów/studentek i osób bezrobotnych chcących założyć organizację pozarządową, mieszkających na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego.

Dzięki udziałowi w szkoleniu:
- dowiesz się skąd organizacja pozarządowa może zdobywać środki na swoją działalność
- poznasz najważniejsze polskie i europejskie źródła finansowania NGO
- przećwiczysz w jaki sposób analizować dokumenty konkursowe
- poznasz najważniejsze zasady wypełniania formularzy wniosków
- dowiesz się o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli organizacji pozarządowych, które nie mają dużego doświadczenia w pozyskiwaniu środków dla organizacji.

Szkolenie odbędzie się 28 stycznia 2011 r. w Nowym Targu w godzinach od 10.00 do 17.00. Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane w późniejszym terminie. Organizatorzy zapewniają catering – przerwy kawowe oraz obiad.
Szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.mowes.pl. Uzupełniony formularz można dostarczyć do biura projektu osobiście, pocztą tradycyjną lub mailowo na adres mowes.zakopane@bis-krakow.pl do 24 stycznia 2010 roku. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szkolenie organizowane jest w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej działającego w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i suskim.

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację BIS
Zakopane 34-500, ul. Kasprusie 35a
Pokój 123, I piętro
poniedziałek-piątek 9.00-14.00
mowes.zakopane@bis-krakow.pl
Tel. 530 962 517


 

Program szkolenia: Źródła finansowania organizacji pozarządowych realizowanego w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej działającego w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i suskim

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

28 stycznia 2011 r. godz. 10.00-17.00

Prowadzący: Tomasz Otko

 

 

10:00-11:30   Pozyskiwanie funduszy przez organizacje pozarządowe – skąd organizacja może zdobywać środki na swoją działalność. Ogólna klasyfikacja źródeł.

Podstawowe pojęcia spotykane w dokumentach konkursowych.

11:30-11:45   Przerwa kawowa

11:45-12:45   Przegląd najważniejszych polskich i europejskich źródeł finansowania – jakie działania mogą otrzymać dofinansowania, filozofia grantodawców, o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach, analiza programów współpracy, dokumentacji konkursowych i formularzy wniosków

12:45-13:30   Przerwa obiadowa

13:30-15:00   Przegląd najważniejszych polskich i europejskich źródeł finansowania – jakie działania mogą otrzymać dofinansowania, filozofia grantodawców, o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach, analiza programów współpracy, dokumentacji konkursowych i formularzy wniosków C.D.

15:00-15:15   Przerwa kawowa

15:15-16:45      Małe granty dla społeczności lokalnych – przegląd prywatnych grantodawców i funduszy

O czym należy pamiętać wypełniając formularz wniosku – uniwersalne zasady i najczęściej popełniane błędy

16:45-17:00   Podsumowanie i zakończenie, rozdanie certyfikatów

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.