PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Bezpłatne szkolenie "Źródła finansowania organizacji pozarządowych"

Czwartek, 13 stycznia 2011 r.
Autor: AKS

Bezpłatne szkolenie "Źródła finansowania organizacji pozarządowych"Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Źródła finansowania organizacji pozarządowych, które odbędzie się 28 stycznia 2010 roku w Nowym Targu w godzinach 10.00-17.00.


Szkolenie skierowane jest do:
- przedstawicieli organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej z terenów powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego
- osób fizycznych, w tym studentów/studentek i osób bezrobotnych chcących założyć organizację pozarządową, mieszkających na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego.

Dzięki udziałowi w szkoleniu:
- dowiesz się skąd organizacja pozarządowa może zdobywać środki na swoją działalność
- poznasz najważniejsze polskie i europejskie źródła finansowania NGO
- przećwiczysz w jaki sposób analizować dokumenty konkursowe
- poznasz najważniejsze zasady wypełniania formularzy wniosków
- dowiesz się o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli organizacji pozarządowych, które nie mają dużego doświadczenia w pozyskiwaniu środków dla organizacji.

Szkolenie odbędzie się 28 stycznia 2011 r. w Nowym Targu w godzinach od 10.00 do 17.00. Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane w późniejszym terminie. Organizatorzy zapewniają catering – przerwy kawowe oraz obiad.
Szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.mowes.pl. Uzupełniony formularz można dostarczyć do biura projektu osobiście, pocztą tradycyjną lub mailowo na adres mowes.zakopane@bis-krakow.pl do 24 stycznia 2010 roku. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szkolenie organizowane jest w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej działającego w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i suskim.

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację BIS
Zakopane 34-500, ul. Kasprusie 35a
Pokój 123, I piętro
poniedziałek-piątek 9.00-14.00
mowes.zakopane@bis-krakow.pl
Tel. 530 962 517


 

Program szkolenia: Źródła finansowania organizacji pozarządowych realizowanego w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej działającego w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i suskim

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

28 stycznia 2011 r. godz. 10.00-17.00

Prowadzący: Tomasz Otko

 

 

10:00-11:30   Pozyskiwanie funduszy przez organizacje pozarządowe – skąd organizacja może zdobywać środki na swoją działalność. Ogólna klasyfikacja źródeł.

Podstawowe pojęcia spotykane w dokumentach konkursowych.

11:30-11:45   Przerwa kawowa

11:45-12:45   Przegląd najważniejszych polskich i europejskich źródeł finansowania – jakie działania mogą otrzymać dofinansowania, filozofia grantodawców, o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach, analiza programów współpracy, dokumentacji konkursowych i formularzy wniosków

12:45-13:30   Przerwa obiadowa

13:30-15:00   Przegląd najważniejszych polskich i europejskich źródeł finansowania – jakie działania mogą otrzymać dofinansowania, filozofia grantodawców, o czym pamiętać a czego unikać startując w konkursach, analiza programów współpracy, dokumentacji konkursowych i formularzy wniosków C.D.

15:00-15:15   Przerwa kawowa

15:15-16:45      Małe granty dla społeczności lokalnych – przegląd prywatnych grantodawców i funduszy

O czym należy pamiętać wypełniając formularz wniosku – uniwersalne zasady i najczęściej popełniane błędy

16:45-17:00   Podsumowanie i zakończenie, rozdanie certyfikatów

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.