PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

IV Sesja Rady Miasta

Środa, 26 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

W dniu 24 stycznia na sali obrad Urzędu Miasta odbyła się IV Sesja Rady Miasta Nowy Targ. Radni przyjęli na niej Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, zatwierdzili plan pracy Komisji Rewizyjnej na pierwsze półrocze 2011 r. oraz wybrali delegatów do Kongresu Euroregionu „Tatry”.


Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie przyjęli program profilaktyczny. Radny Grzegorz Watycha proponował co prawda, by przyjmować go następnym razem wraz z budżetem i powiązać go z programem współpracy z organizacjami pozarządowymi, ale referujący projekt uchwały Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła wyjaśnił, że z uwagi na regulacje prawne wyższego rzędu powiązane z obydwoma programami, jest to niemożliwe.

Dyskusję wywołały także nazwiska zawarte w projekcie uchwały dotyczącym kandydatów na delegatów do Kongresu Euroregionu „Tatry”. Komisje merytoryczne przyjęły projekt, ale bez nazwisk kandydatów. Radny Lesław Mikołajski zwrócił uwagę na to iż projekt uchwały o wyborze delegatów bez nazwisk delegatów nie ma sensu. Wobec dyskusji radnych, Sekretarz Miasta Stanisława Szołtysek referująca uchwałę w imieniu Burmistrza wycofała z niej nazwisko Naczelnika Marcina Jagły, pozostawiając tylko Przewodniczącego Michała Glonka. Naczelnika Jagłę zgłosił ponownie Radny Janusz Kawka, Radny Włodzimierz Zapiórkowski zgłosił ponownie Przewodniczącego Glonka, natomiast radny Andrzej Rajski zgłosił byłego Burmistrza Miasta Czesława Borowicza. Naczelnik Jagła w konsekwencji wycofania go z uchwały przez Panią Sekretarz nie zgodził się kandydować, pozostali dwaj zgłoszeni zgodę wyrazili i ostatecznie Rada Miasta jedenastoma głosami „za”, przy jednym przeciwnym i sześciu wstrzymujących zadecydowała, że miasto Nowy Targ będzie na Kongresie EUT reprezentowane przez Przewodniczącego Michała Glonka i Czesława Borowicza.

Emocje wzbudził również plan pracy Komisji Rewizyjnej, który pod obrady został skierowany przez Przewodniczącego KR Janusza Tarnowskiego. Przewiduje on analizę i ocenę wyników kontroli Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie prac projektowych dla miejskiej pływalni, kontrolę gospodarki mieszkaniowej Gminy Miasta Nowy Targ oraz kontrolę kosztów działalności Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji. Radny Janusz Kawka domagał się dopisania analizy kalkulacji cen wody i ścieków Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji za rok ubiegły oraz kontroli cyklu inwestycyjnego ul. Ogrodowej. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Janusz Tarnowski uznał jednak, że te zadania mogą zostać podjęte w drugim półroczu, a Rada odrzuciła poprawkę Radnego jednocześnie przyjmując plan pracy Komisji szesnastoma głosami „za”, przy trzech wstrzymujących.

Ponadto radni wysłuchali sprawozdania z realizacji działań Straży Miejskiej za rok 2010 i składanego na każdej Sesji sprawozdania Burmistrza Miasta Marka Fryźlewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    220 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.