Nowy Targ
Wiadomości
Nowy Targ uczcił rocznicę śmierci Ojca Świętego
Środa, 6 kwietnia 2011 r.
Autor: Marcin Jagła
Autor: Marcin Jagła
Burmistrz Marek Fryźlewicz i Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek złożyli 2 kwietnia kwiaty i znicze pod tablicą Jana Pawła II na Rynku oraz pod jego pomnikiem na lotnisku z okazji 6. rocznicy śmierci Papieża. W Parafii „Na Równi Szaflarskiej” została otwarta wystawa plakatów upamiętniających pontyfikat, odprawiona została Msza święta, a nowotarżanie czuwali przy watrze.
Dzięki staraniom Burmistrza Miasta w Parafii zagościła wystawa ze Społecznego Centrum Pontyfikatu Jana Pawła II pt. „Polska światu Papieża dała”. Po jej otwarciu z koncertem wystąpił Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”, który wykonał pieśni papieskie. Po Mszy św. w godzinie śmierci Jana Pawła II zapłonęła watra na placu Parafii.
Zobacz w naszym sklepie:
- Baciarujciez chłopcy - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...40 zł - Saszetka I
Saszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki. Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...50 zł - Wisior "Kula Jadeitu"
Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...100 zł
Galerie zdjęć:
Nowy Targ uczcił rocznicę śmierci Ojca ŚwiętegoAutor zdjęć: Marcin Jagłaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 3
Zobacz także:
- „Santo subito 2011”
- Po śladach Jana Pawła II i ks. Tischnera
- Spotkanie modlitewne „Na progu świętości”



