Zakopane
Kultura
„Santo subito 2011”
Autor: Piotr Kyc
Dnia 2 kwietnia w kościele Św. Krzyża o godz. 18.00 zorganizowano koncert "SANTO SUBITO" z okazji rocznicy odejścia Ojca Świętego Jana Pawła II i rychłej Jego beatyfikacji. Był to jeden z najlepszych koncertów Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. Szlachetność intencji w jakiej zorganizowano to wydarzenie muzyczne oraz potęga wysłuchanych arcydzieł sprawiły, że słuchacze pogrążeni w refleksji na długo zapamiętają ten wyjątkowy koncert.
Wykonawcy:
Chór "Organum" i "Pro musica" pod dyrekcją Bogusława Grzybka,
Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyr. Agnieszki Kreiner
oraz soliści:
Anna Bober i Ewa Plechawska - śpiew
Andrzej Guziak - organy
Błażej Michna - altówka
Konrad Mika - obój, Paweł Durowski - trąbka
Franciszek Bachleda - Księdzularz i ks. Stanisław Szyszka - słowo.
W programie koncertu między innymi:
Adagio Albinoniego
Stabat Mater Pergolesiego
Gloria Vivaldiego
- Korale folkowe III
Korale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm. 70 zł - Naszyjnik "Cukierkowy"
Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm. 65 zł - Bańka choinkowa II
Bańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm. 16 zł



