PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Niedziela, 16 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMiejskie obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej zwanego też Dniem Nauczyciela odbyły się w tym roku w Gimnazjum nr 2. Zgromadzili się tam dyrektorzy nowotarskich szkół, gimnazjów i publicznych przedszkoli, których organem prowadzącym jest miejski samorząd. Po programie artystycznym w wykonaniu uczniów Gimnazjum Burmistrz Marek Fryźlewicz wręczył nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom.


Osoby, które w 2011r. otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta Nowy Targ:

Grażyna Słota, Anna Jędrol z Przedszkola Nr 2 w Nowym Targu; Bronisława  Kubacka,  Zofia Wideł, z Przedszkola Nr 4 w Nowym Targu; Anna Chuchmacz, Urszula Zborowska, Danuta Pyzwoska-Foryt, Iwona Bizub, Barbara Zbińska z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Targu; Danuta Pazdur, Ewa Łapsa, Romana  Tomczewska z Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Targu; Halina Zamojska, Lucyna  Jaróg z Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu, Alicja Gruszka, Małgorzata Zawistowska-Grzybek, Krzysztof  Kuranda, Elżbieta Pohrebny, Kazimiera Śmiałkowska z Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nowym Targu; Anna Dziatkowicz, Witold Zapiórkowski, z Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowym Targu, Anna Chabrzyk, Marlena Sulka, z Szkoły Podstawowej Nr 10 w Nowym Targu; Katarzyna  Grzybek, Edyta Smarduch, Anna Krzystoń, Robert Furca z Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu; Jolanta Kowalska, Iwona Warpecha, Barbara  Śmietana, Katarzyna Kozioł, Agnieszka Chowaniec, Dorota  Temecka z Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu; Krystyna Wida, Urszula Sięka, Karol Skrzypiec z Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu; Małgorzata Arct-Gacek z Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu. Dodatkową Nagrodę Burmistrza Miasta Nowy Targ za szczególny wkład pracy na rzecz nowotarskiej oświaty otrzymał Pan Janusz Stopka – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Nowy Targ.

Na terenie miasta Nowy Targ obecnie funkcjonuje:
7 przedszkoli (w tym 5 prywatnych),
7 szkół podstawowych,
2 gimnazja.

W roku szkolnym 2011/2012 do nowotarskich placówek uczęszcza:
585 wychowanków przedszkoli (21 oddziałów),
585 uczniów klas „0” (24 oddziały)
1.946 uczniów klas I – VI szkół podstawowych (96 oddziałów), oraz
1.027 uczniów gimnazjów (44 oddziały).

Ogółem pracę dydaktyczno-wychowawczą na terenie miasta wykonuje ponad 301 nauczycieli.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.