PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Niedziela, 16 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMiejskie obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej zwanego też Dniem Nauczyciela odbyły się w tym roku w Gimnazjum nr 2. Zgromadzili się tam dyrektorzy nowotarskich szkół, gimnazjów i publicznych przedszkoli, których organem prowadzącym jest miejski samorząd. Po programie artystycznym w wykonaniu uczniów Gimnazjum Burmistrz Marek Fryźlewicz wręczył nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom.


Osoby, które w 2011r. otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta Nowy Targ:

Grażyna Słota, Anna Jędrol z Przedszkola Nr 2 w Nowym Targu; Bronisława  Kubacka,  Zofia Wideł, z Przedszkola Nr 4 w Nowym Targu; Anna Chuchmacz, Urszula Zborowska, Danuta Pyzwoska-Foryt, Iwona Bizub, Barbara Zbińska z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Targu; Danuta Pazdur, Ewa Łapsa, Romana  Tomczewska z Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Targu; Halina Zamojska, Lucyna  Jaróg z Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu, Alicja Gruszka, Małgorzata Zawistowska-Grzybek, Krzysztof  Kuranda, Elżbieta Pohrebny, Kazimiera Śmiałkowska z Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nowym Targu; Anna Dziatkowicz, Witold Zapiórkowski, z Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowym Targu, Anna Chabrzyk, Marlena Sulka, z Szkoły Podstawowej Nr 10 w Nowym Targu; Katarzyna  Grzybek, Edyta Smarduch, Anna Krzystoń, Robert Furca z Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu; Jolanta Kowalska, Iwona Warpecha, Barbara  Śmietana, Katarzyna Kozioł, Agnieszka Chowaniec, Dorota  Temecka z Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu; Krystyna Wida, Urszula Sięka, Karol Skrzypiec z Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu; Małgorzata Arct-Gacek z Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu. Dodatkową Nagrodę Burmistrza Miasta Nowy Targ za szczególny wkład pracy na rzecz nowotarskiej oświaty otrzymał Pan Janusz Stopka – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Nowy Targ.

Na terenie miasta Nowy Targ obecnie funkcjonuje:
7 przedszkoli (w tym 5 prywatnych),
7 szkół podstawowych,
2 gimnazja.

W roku szkolnym 2011/2012 do nowotarskich placówek uczęszcza:
585 wychowanków przedszkoli (21 oddziałów),
585 uczniów klas „0” (24 oddziały)
1.946 uczniów klas I – VI szkół podstawowych (96 oddziałów), oraz
1.027 uczniów gimnazjów (44 oddziały).

Ogółem pracę dydaktyczno-wychowawczą na terenie miasta wykonuje ponad 301 nauczycieli.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.