PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Szczęśliwego Nowego Targu

Wtorek, 10 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Cele nasze są wspólne. Różnimy się czasem pomysłami na dojście do tych celów. Ale efekt końcowy oczekujemy, że będzie ten sam, czyli pomyślność i dobrobyt mieszkańców miasta, szczęśliwego Nowego Targu – po tych słowach Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek wzniósł kieliszek z szampanem by wznieść toast podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego zorganizowanego w tym roku w restauracji „Góralsko Strawa”.


- Nasze miasto rozwija się, zmienia – powiedział wcześniej Przewodniczący.
- Wkrótce zostanie przyjęty jeden z najważniejszych dokumentów w tej kadencji: strategia rozwoju miasta do 2020 r. Wskazane tam zostaną te kierunki rozwoju, które dobrze funkcjonują na tą chwilę, ale też zostaną wskazane kierunki nowe, w których Nowy Targ będzie upatrywał szansy. Mam nadzieję, że będą one związane z walorami naszego miasta, walorami przyrodniczymi oraz z dostępnością, którą, mam nadzieję, spowoduje rozwój nowotarskiego lotniska. Uchwalenie tego dokumentu niech będzie momentem, w którym wszyscy razem wspólnie zaczniemy tworzyć nową jakość współpracy w instytucjach i wśród nas, wśród ludzi.

I właśnie tych ludzi, którzy do tej pory mieli wpływ na budowanie nowotarskiego dobrobytu zaprosił na spotkanie Burmistrz Marek Fryźlewicz.
– Prawdziwy przyjaciel to jest ktoś, kto jest przy tobie nawet, gdy powinien być gdzie indziej – zaczął swoje przemówienie od cytatu Lindy Macfarlane i już wkrótce swoją przyjaźń dla stolicy subregionu potwierdził Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, który zabrawszy głos przyznał, że rzeczywiście miał zaproszenia na ten wieczór w wiele innych miejsc. Wśród szczególnych gości Spotkania Noworocznego znaleźli się także: ks. bp Damian Muskus - nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Marek Lisansky - konsul Republiki Słowackiej, oprócz przybyłych w komplecie podhalańskich parlamentarzystów, także Poseł Marian Cycoń, oraz pochodząca z Nowego Targu Małgorzata Mrugała – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.