PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Szczęśliwego Nowego Targu

Wtorek, 10 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Cele nasze są wspólne. Różnimy się czasem pomysłami na dojście do tych celów. Ale efekt końcowy oczekujemy, że będzie ten sam, czyli pomyślność i dobrobyt mieszkańców miasta, szczęśliwego Nowego Targu – po tych słowach Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek wzniósł kieliszek z szampanem by wznieść toast podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego zorganizowanego w tym roku w restauracji „Góralsko Strawa”.


- Nasze miasto rozwija się, zmienia – powiedział wcześniej Przewodniczący.
- Wkrótce zostanie przyjęty jeden z najważniejszych dokumentów w tej kadencji: strategia rozwoju miasta do 2020 r. Wskazane tam zostaną te kierunki rozwoju, które dobrze funkcjonują na tą chwilę, ale też zostaną wskazane kierunki nowe, w których Nowy Targ będzie upatrywał szansy. Mam nadzieję, że będą one związane z walorami naszego miasta, walorami przyrodniczymi oraz z dostępnością, którą, mam nadzieję, spowoduje rozwój nowotarskiego lotniska. Uchwalenie tego dokumentu niech będzie momentem, w którym wszyscy razem wspólnie zaczniemy tworzyć nową jakość współpracy w instytucjach i wśród nas, wśród ludzi.

I właśnie tych ludzi, którzy do tej pory mieli wpływ na budowanie nowotarskiego dobrobytu zaprosił na spotkanie Burmistrz Marek Fryźlewicz.
– Prawdziwy przyjaciel to jest ktoś, kto jest przy tobie nawet, gdy powinien być gdzie indziej – zaczął swoje przemówienie od cytatu Lindy Macfarlane i już wkrótce swoją przyjaźń dla stolicy subregionu potwierdził Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, który zabrawszy głos przyznał, że rzeczywiście miał zaproszenia na ten wieczór w wiele innych miejsc. Wśród szczególnych gości Spotkania Noworocznego znaleźli się także: ks. bp Damian Muskus - nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Marek Lisansky - konsul Republiki Słowackiej, oprócz przybyłych w komplecie podhalańskich parlamentarzystów, także Poseł Marian Cycoń, oraz pochodząca z Nowego Targu Małgorzata Mrugała – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.