PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

"Zaczarowani czytaniem"

Czwartek, 26 kwietnia 2012 r.
Autor: Anita Strama, Halina Szewczyk

"Zaczarowani czytaniem"W Szkole Podstawowej Nr 9 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu od 1 marca trwa akcja edukacyjna „Zaczarowani czytaniem”. Pomysł wziął się z ogólnopolskiego przedsięwzięcia o nazwie "Cała Polska czyta dzieciom" i w Szkole Podstawowej już od wielu lat jest ona realizowana z powodzeniem. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym przez wiele lat codziennie czytamy, same chętnie będą czytać. Dzieci, które czytają, mają większą wiedzę, podejmują lepsze decyzje, zwykle radzą sobie w życiu, w szkole i w późniejszej pracy lepiej, niż dzieci, którym nikt głośno nie czytał. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "W kręgu polskich baśni i legend".


Dlaczego króla Popiela zjadły myszy? Co zobaczył Lech, legendarny pierwszy władca państwa polskiego, na tle zachodzącego słońca? Dlaczego Bałtyk jest słony? Dzieci ze szkoły podstawowej dwa razy w tygodniu podczas głośnego czytania z zaciekawieniem śledzą losy bohaterów baśni i legend polskich, ucząc się pokazywać na mapie krainy geograficzne i miasta, w których rozgrywa się akcja opowieści. W tym roku szkolnym do czytania zapraszani są przedstawiciele różnych zawodów: ksiądz, policjant, pielęgniarka, ratownik GOPR, dziennikarz. Zdobytą wiedzę dzieci będą mogły wykorzystać w konkursach, które odbędą się pod koniec akcji: czytelniczym, recytatorskim, plastycznym oraz konkursie wiedzy. Wielki finał odbędzie się 1 czerwca i wtedy nastąpi podsumowanie wszystkich działań oraz rozdanie nagród zwycięzcom konkursów. Wierzymy, że akcja czytelnicza odniesie spodziewany rezultat w postaci podniesienia samooceny uczniów, ich motywacji do nauki oraz stopnia funkcjonowania w społeczeństwie. Mamy też nadzieję, że zmotywuje ona dorosłych, by sięgnęli po książkę i czytali swoim pociechom w myśl kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie – codziennie!”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.