PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowe zasady nadzoru nad lasami prywatnymi

Wtorek, 26 czerwca 2012 r.
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Nowe zasady nadzoru nad lasami prywatnymiStarosta Nowotarski informuje, że od dnia 1 lipca 2012 r. obowiązki związane z nadzorem nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa na terenie Powiatu Nowotarskiego będą realizowane bezpośrednio przez pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. W związku z tym wprowadzana jest nowa formuła nadzoru nad lasami chłopskimi.


Obsługą mieszkańców w sprawach dotyczących nadzoru nad lasami prywatnymi, w tym cechowaniem drewna – będą się zajmować w terenie leśniczy zatrudnieni przez Starostwo. Lasy na terenie Powiatu zostały podzielone na 5 obwodów nadzorczych obejmujących następujący obszar:

Obwód 1.  Gminy: Lipnica Wielka, Jabłonka, Spytkowice;

Obwód 2.  Gminy: Czarny Dunajec, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój;

Obwód 3.  Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ (wsie: Długopole, Gronków, Klikuszowa, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Łopuszna, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Trute, Waksmund);

Obwód 4.  Gminy: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Krościenko n.D., Gmina Nowy Targ (wsie: Dębno, Dursztyn, Harklowa, Knurów, Krempachy, Szlembark);

Obwód 5.  Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Ochotnica Dolna. 

Aby dokonać zgłoszenia drewna do cechowania użytków przygodnych i posuszu usuwanych w trakcie zabiegów sanitarnych lub wyznaczenia drewna do pozyskania, albo nawiązania kontaktu z leśniczym w celu przeprowadzenia oględzin lasu i ustalenia zadań do wykonania w lesie należy dzwonić pod następujący nr telefonu:

0 18 26 61 311

Telefon będzie czynny przez całą dobę!

Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego i określić jasno cel kontaktu z leśniczym oraz położenie lasu (najlepiej jest podać numer ewidencyjny działki).

Po zarejestrowaniu zgłoszenia właściwy terenowo leśniczy skontaktuje się z Państwem pod zostawionym w zgłoszeniu numerem telefonu. 

Podstawowym celem wprowadzonych zmian i utworzenia skoncentrowanych
w Starostwie służb leśnych jest usprawnienie procedur nadzoru nad lasami chłopskimi oraz monitorowanie ilości pozyskiwanego drewna. Leśniczy będą także doradzać właścicielom lasów jak prowadzić prawidłową gospodarkę leśną w drzewostanach górskich, by lasy przetrwały w jak najlepszym stanie dla następnych pokoleń.

Przewidywane korzyści dla właścicieli lasów:

-        sprawniejszy system komunikacji pomiędzy właścicielami lasu a osobami sprawującymi nadzór,

-        kompleksowe monitorowanie prowadzonej gospodarki leśnej,

-        gromadzenie danych o stanie lasów w Powiecie Nowotarskim,

-        sukcesywne opracowywanie uproszczonych planów urządzania lasów.

Równocześnie przypominam o obowiązku legalizacji (cechowania) drewna! To naprawdę nic nie kosztuje, a pomaga uniknąć niepotrzebnych problemów!

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.