PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prawie cztery miliony na ścieżki

Sobota, 28 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPonad trzy miliony dziewięćset tysięcy złotych dofinansowania ścieżek rowerowych w Nowym Targu trafi do miejskiej kasy dzięki decyzji samorządu województwa uwzględniającego nasz wniosek. Co najważniejsze, część pieniędzy zostanie przeznaczone na planowane w harmonogramie inwestycje, ale dofinansowane zostały też już zrealizowane inwestycje, takie jak kładka na Białym Dunajcu.


Całkowity koszt projektu pn. „Budowa szlaku rowerowego w Nowym Targu” złożonego przez Urząd Miasta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego to ponad 5.2 mln zł. W projekcie zostały ujęte gotowa już kładka oraz zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w jej pobliżu (na skarpie). Z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pieniądze zostaną przeznaczone także na budowaną właśnie ścieżkę wzdłuż Białego Dunajca (obecnie trwają prace obok ul. Sikorskiego), która dotrze do gotowej już ścieżki na Bałęzowem i wiodącej przez most. Ścieżka wieść będzie także lewym brzegiem Czarnego Dunajca, przez kładkę przy lodowisku aż do Parku Miejskiego. 

To kolejny sukces Urzędu Miasta przy ubieganiu się o zewnętrzne środki na dofinansowanie miejskich inwestycji. Niedawno, przypomnijmy, przyszła wiadomość, że Minister Sportu dofinansuje sportową część basenu kwotą do 5 mln. zł.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.