PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowa szkoła na nowy rok szkolny

Wtorek, 4 września 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowoczesny i funkcjonalny obiekt Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu został w poniedziałek uroczyście otwarty i poświęcony przez ks. kard Franciszka Macharskiego podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2012/2013. Kardynał, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Marek Sowa, generalny wykonawca Bronisław Piotrowski oraz Burmistrz Marek Fryźlewicz uroczyście przecięli wstęgę oficjalnie otwierając oddaną do użytku w lutym tego roku nową placówkę oświatową.


- Ta dzisiejsza uroczystość jest kolejnym etapem rozwoju miasta – powiedział po poświęceniu szkoły Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Miasta które ma swoją przeszość, ale też miasta które dzięki takim obiektom, dzięki dzieciom i młodzieży, których dzięki Bogu nie brakuje, ma swoją przyszłość. Tę przyszłość tworzymy już dzisiaj. Jestem przekonany że dzięki naszej pracy, zaangażowaniu i opiece Opatrzności będzie to przyszłość pomyślna. 

- Szkoła to nie tylko język polski, historia, czy matematyka, ale to pierwsze miejsce, w którym się próbuje być dorosłym – zauważył w swoim przemówieniu Wojewoda Jerzy Miller. - Zaczyna się żyć w społeczności rówieśników, z których jeden jest najszybszy, drugi punktualny, trzeci dokładny i jakoś trzeba stworzyć zespół. Zespół wzajemnej pomocy i wzajemnej rywalizacji. Wzajemnego uzupełniania się, a nie udowadniania że ktoś jest niepotrzebny. 

- Pewnie nie każdy będzie miał w różnych dyscyplinach równe szanse, ale każdy musi sobie stawiać cele i w tej waszej szkole musi je sobie realizować – nawiązał do słów Wojewody Marszałek Marek Sowa. - Jeśli ktoś zmarnuje te lata młode, później ciężko się odnaleźć w nowej trudnej rzeczywistości. Jestem przekonany że w takim pięknym budynku i w tej pięknej szkole te cele będą dużo ambitniejsze, a ich realizacja dużo łatwiejsza. 

Do dyspozycji uczniów jest 17 sali lekcyjnych (każda wyposażona w tablice multimedialną i projektor), sala komputerowa z 25 stanowiskami, sala językowa, świetlica, dwie sale gimnastyczne, w tym jedna o wymiarach 20 x 40 m (pełnowymiarowa), która przeszła już swój chrzest bojowy będąc areną zmagań finalistów Mistrzostw Polski w unihokeju, boisko do gry w piłkę siatkową, piłkę koszykową. Do dyspozycji uczniów będzie także stołówka. 

Koszt budowy szkoły wyniósł ponad 25 mln zł, budowę hali sportowej dofinansował unijny fundusz w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, za co Burmistrz złożył podczas uroczystości serdeczne podziękowania Marszałkowi Markowi Sowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.