PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kapsuła czasu na nowotarskim Rynku

Wtorek, 4 grudnia 2012 r.
Autor: UM Nowy Targ

Kapsuła czasu na nowotarskim RynkuKończąca się rewitalizacja nowotarskiego Rynku i planowane na sobotę 15 grudnia o godz. 12.00 jego otwarcie i poświęcenie to według tradycji i obyczajów panujących już w średniowieczu okazja do upamiętnienia nie tylko tego wydarzenia, ale również naszych czasów.


Remontu Rynku dokonuje się co kilka pokoleń, a jest to kilkadziesiąt lat, dlatego i w Nowym Targu pomyślano o tzw. kapsule czasu, która będzie umieszczona w specjalnej wnęce pod płytą Rynku w pobliżu kapliczki św. Jana Kantego.

Stąd wynika moja prośba do mieszkańców Miasta a może i jego przyjaciół i sympatyków mieszkających często z dala od niego, aby przesłać do dnia 9 XII 2012 r. propozycje na adres Urzędu Miasta (Urząd Miasta, ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ sekretariat@um.nowytarg.pl), co można by umieścić w nowotarskiej symbolicznej „kapsule czasu”.

Spośród wszystkich osób, które nadeślą swoje propozycje rozlosowane zostaną trzy nagrody książkowe. Otrzymają one również pamiątkowe dyplomy upamiętniające wmurowanie „kapsuły czasu”.  

Burmistrz Nowego Targu

Marek Fryźlewicz

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.