PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Najważniejsze – wytrwać razem

Środa, 5 grudnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMedale za wieloletnie pożycie małżeńskie wręczył we wtorek w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Burmistrz Marek Fryźlewicz. W rastauracji „U Borzanka” listy gratulacyjne odebrały pary obchodzące w tym roku pięćdziesięciolecie i sześćdziesięciolecie małżeństwa.


- „...im człowiek jest starszy, tym częściej widzi i docenia wielkość rodziny. Nawet rodzina nieudana staje się we wspomnieniach rodziną świętą. Mówiła mi znajoma, że znalazła fotografię swojej matki. Kiedyś tak na nią narzekała, a teraz ucałowała jej fotografię jak święty obrazek. Rodzina po latach nabiera wielkiego znaczenia. Jest darem bożym, pierwszą szkołą, w której uczymy się wzajemnej miłości. To jest sztuka. Być we wspólnocie rodziny na co dzień...” – cytatem z książki „Tylko miłość się liczy” ks. Jana Twardowskiego Burmistrz Marek Fryźlewicz podsumował spotkanie z parami jubilatów. – Państwo potrafiliście przez 50, czy 60 lat potrafiliście utrzymać tę swoją miłość i pracowaliście dla naszego miasta, dla naszej wspólnoty samorządowej i jesteście dla nas przykładem. 

- Ojciec święty Benedykt XVI powiedział, że podstawowym i najważniejszym obowiązkiem, apostolstwem małżeństwa jest jedno. Ja myślałem że wychowanie dzieci, że jeszcze jakieś inne zadania. A on powiedział krótko. Nie. Najważniejszym zadaniem jest to, że są razem. Że dają światu piękne świadectwo że są razem. I za to wasze „razem” w imieniu kościoła bardzo wam dziękuję – powiedział ks. Stanisław Strojek, proboszcz parafii NSPJ zaproszony na uroczystość, który następnie pobłogosławił parom. 

A oto nazwiska tegorocznych jubilatów: 

Jubileusz 60-lecia 

Borowicz Irena i Józef, Chowaniec Marianna i Tadeusz, Domin Franciszka i Jan, Jurkiewicz Janina i Władysław, Leśniak Janina i Józef, Lipkowscy Maria i Kazimierz, Litwin Maria i Kazimierz oraz Żarneccy Maria i Władysław. 

Jubileusz 50-lecia 

Adamczyk Zofia i Edward, Batkiewicz Władysława i Franciszek, Bełciak Józefa i Stanisław, Bełtowscy Alfreda i Józef, Biel Elżbieta i Franciszek, Bielak Leona i Stanisław, Bierówka Zofia i Józef, Bryniarscy Maria i Stefan, Budzyk Stanisława i Józef, Chabrzyk Michalina i Zenon, Cyrwus Stanisława i Władysław, Daniec Marianna i Jan, Domin Anna i Kazimierz, Findura Anna i Jan, Gomółka Rozalia  i Wojciech, Gromscy Alicja i Władysław, Gruszka Franciszek i Krystyna, Guziak Maria i Józef, Kamińscy Anna i Karol, Klimowscy Helena i Wojciech, Kniotek Waleria i Adam, Kuliga Maria i Ignacy, Litwin Teresa i Stanisław, Maj Władysława i Mieczysław, Niemiec Lucyna i Janusz, Noworolnik Maria i Józef, Pająk Małgorzata i Franciszek, Pazdur Antonina i Józef, Pępek Maria i Stanisław, Piłat Antonina i Andrzej, Ptaś Maria i Stanisław, Pyzowscy Anna i Franciszek, Pyzowscy Barbara i Kazimierz, Sroka Alicja i Andrzej, Szaflarscy Marianna i Stanisław, Szandrowscy Aniela i Tadeusz, Szopińscy Janina i Jan, Szumscy Ludwika i Ryszard, Tarnowscy Maria i Marian, Tomalak Anna i Tadeusz, Topa Antonina i Aleksander oraz Zabrzescy Józefa i Franciszek

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.