PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Miejski stadion do modernizacji

Piątek, 21 grudnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKrakowska firma Chemobudowa wykona modernizację Miejskiego Stadionu im. Józefa Piłsudskiego. We środę Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał z przedstawicielami firmy umowę, na podstawie której do końca września 2014 r. miejski stadion znacznie podwyższy standardy obsługi sportowców i kibiców.


Chemobudowa wygrała przetarg, w którym udział wzięło aż jedenastu wykonawców. To realizator m.in. Centrum Pielgrzymkowego Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a więc doświadczona firma budowlana.
– Firma ma dobrą markę, jest polska, utrzymuje się na rynku, co dzisiaj nie jest takie proste i pozostaje nam życzyć, żeby to wszystko nam się udało – powiedział Burmistrz Fryźlewicz tuż przed podpisaniem umowy. 

Modernizacja jest dofinansowana ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (łącznie z przewidzianą w jednym projekcie modernizacją otoczenia Hali „Gorce” dofinansowanie wyniesie ok. 8 mln. zł). Miasto przy puli projektów na rewitalizację złożyło wnioski o dofinansowanie rewitalizacji centrum miasta, która praktycznie została już zrealizowana, oraz wniosek o rewitalizację obiektów sportowych, który pierwotnie trafił na listę rezerwową, a następnie uzyskał pozytywną opinię Zarządu Województwa Małopolskiego i właśnie jest realizowany. 

Przedmiotowa inwestycja obejmuje przebudowę boiska głównego do piłki nożnej o wymiarach 65x105 m na boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, przebudowę bieżni czterotorowej na 400m i sześciotorowej na 100 m, budowę nowych obiektów wraz z wyposażeniem z nawierzchni z poliuretanu, skocznię (rozbieg i piaskownica) do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku wzwyż, okrąg do rzutu dyskiem i młotem z siatką zabezpieczającą, okrąg do pchnięcia kulą i miejsce do rzutu oszczepem. 

Na obiekcie powstanie także kort tenisowy – usytuowany w południowo-wschodnim narożu stadionu, ogrodzony, o nawierzchni z poliuretanu oraz oświetlony. W miejscu istniejących trybun ziemnych powstaną nowe częściowo zadaszone trybuny dla ok.730 osób. 

Dwupiętrowy budynek szatniowo-administracyjny z częścią gospodarczą będzie usytuowany od strony wschodniej boiska. Na parterze będą szatnie dla seniorów, dla juniorów oraz sędziów, a także odnowa biologiczna, sala ćwiczeń (siłownia) oraz barek. Na piętrze zaplanowane są biura, pomieszczenia dla organizatorów i dziennikarzy oraz pokoje gościnne z zapleczem. W części południowej znajdą się magazyny na sprzęt i garaże. 

Umowa przewiduje także wykonanie nagłośnienia, oświetlenia, instalacji komputerowej i monitoringu wraz z remontem ogrodzenia, wyburzenia niektórych obiektów, budowę dwóch toalet, remont ciągów komunikacyjnych oraz wykonanie pełnej infrastruktury technicznej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.