PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-M

Czwartek, 23 maja 2013 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-MW siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu dyrektor jednostki Robert Waniczek i prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Władysław Głód, podpisali umowę na remont mostu na potoku Bystry w Ratułowie w ciągu drogi powiatowej nr K1651 Czarny Dunajec - Poronin (w km 8+550). Wartość umowy to prawie 2,5 miliona złotych.


Inwestycja będzie polegała na kompleksowym remoncie istniejącego mostu. Wszystkie jego elementy zostaną wymienione na nowe, wymieniona będzie również nawierzchnia drogi i dodatkowo wykonawca zabezpieczy brzeg potoku przed wysoką woda. Parametry przeprawy nie ulegną zmianie.  

- Stan techniczny starego mostu jest na tyle zły, że wymaga on remontu - powiedział przed podpisaniem umowy dyrektor Robert Waniczek przypominając, że gdy woda podmyła jedną z jego podpór, wprowadzono na obiekcie stan przed awaryjny.  

- Należy się cieszyć, że w dalszym ciągu rozmach prac na drogach powiatowych jest kontynuowany - powiedział starosta nowotarski Krzysztof Faber, który przypomniał, że powiat od dwóch lat koncentruje się głównie na przebudowie obiektów mostowych. - Tylko w tym roku odbędą się remonty trzech dużych obiektów, w gminach Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna i Szczawnica. - Cieszymy się ze współpracy z gminą Czarny Dunajec, z którą dobrze nam się współpracuje. To kolejna inwestycja, którą wspólnie realizujemy - zauważył starosta dziękując przy okazji dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg za zaangażowanie i skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje. 

- Na początku, gdy przyszedłem do gminy, jako wójt, drogi powiatowe były w najgorszym stanie. Teraz, dzięki panu staroście i panu dyrektorowi, jesteśmy chyba jedyną gminą w powiecie nowotarskim, która ma przebudowanych 99% dróg powiatowych - podkreślił wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. - Chciałem podziękować za to staroście, Radzie Powiatu, dyrektorowi PZD za to, że dużo zrobili dla gminy Czarny Dunajec - dodał kierując podziękowania za udaną współpracę również do prezesa PPD-M.  

Przypomnijmy, iż inwestycja w Ratułowie w 80% finansowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Pozostałe 20% kosztów ponoszą Powiat Nowotarski i gmina Czarny Dunajec.  

Termin realizacji inwestycji to 31 październik tego roku. - Termin jest niesamowicie napięty, nie wiem jakie trudności wyskoczą, ale z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby zrealizować inwestycję, aby ludzie byli zadowolenia z naszej roboty. Podpisujemy umowę i bierzemy się do pracy - dodał prezes PPD-M Władysław Głód.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.