PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Z parlamentarzystami i samorządowcami o seniorach

Sobota, 8 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPrawa w zakresie uczestnictwa w życiu publicznym, zachęta do korzystania z tych praw i promowanie aktywnych postaw obywatelskich było celem projektu „PartycypacJA. Seniorzy na rzecz seniorów w przestrzeni publicznej 60+” współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności osób starszych. W nowotarskim Urzędzie Miasta zorganizowane zostały warsztaty z udziałem podhalańskich posłów i przedstawicieli samorządów.


Podczas warsztatów, w których uczestniczyli również czynnie członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu była też okazja do nakreślenia sposobów, w jakie samorządy miejski i powiatowy starają się pomóc osobom starszym. Obydwa wspierają wspomniany UTW, który prężnie mobilizuje najstarszych nowotarżan do zagospodarowania wolnego czasu. 

- Formy działania są nie tylko budujące, ale i trudne do ogarnięcia – chwalił Uniwersytet Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Nieraz jestem zaskoczony różnorodnością aktywności działań począwszy od kulturalnych, duchowych, poprzez aktywność edukacyjną, czy popularno-naukową, do rekreacyjnej i aktywności ruchowej. Uniwersytet ma kontakt z samorządem miasta, powiatu i Małopolski. 

Uczestników projektu czeka jeszcze forum w Krakowie, które ma odbywać się corocznie. Małopolskie Forum Seniorów przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Małopolski będzie gromadziło liderów lokalnych społeczności seniorów, parlamentarzystów, samorządowców i dziennikarzy. Wspólnie mają oni zastanowić się nad obszarami działania celem podniesiena aktywności seniorów w życiu publicznym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.