PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Z parlamentarzystami i samorządowcami o seniorach

Sobota, 8 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPrawa w zakresie uczestnictwa w życiu publicznym, zachęta do korzystania z tych praw i promowanie aktywnych postaw obywatelskich było celem projektu „PartycypacJA. Seniorzy na rzecz seniorów w przestrzeni publicznej 60+” współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności osób starszych. W nowotarskim Urzędzie Miasta zorganizowane zostały warsztaty z udziałem podhalańskich posłów i przedstawicieli samorządów.


Podczas warsztatów, w których uczestniczyli również czynnie członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu była też okazja do nakreślenia sposobów, w jakie samorządy miejski i powiatowy starają się pomóc osobom starszym. Obydwa wspierają wspomniany UTW, który prężnie mobilizuje najstarszych nowotarżan do zagospodarowania wolnego czasu. 

- Formy działania są nie tylko budujące, ale i trudne do ogarnięcia – chwalił Uniwersytet Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Nieraz jestem zaskoczony różnorodnością aktywności działań począwszy od kulturalnych, duchowych, poprzez aktywność edukacyjną, czy popularno-naukową, do rekreacyjnej i aktywności ruchowej. Uniwersytet ma kontakt z samorządem miasta, powiatu i Małopolski. 

Uczestników projektu czeka jeszcze forum w Krakowie, które ma odbywać się corocznie. Małopolskie Forum Seniorów przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Małopolski będzie gromadziło liderów lokalnych społeczności seniorów, parlamentarzystów, samorządowców i dziennikarzy. Wspólnie mają oni zastanowić się nad obszarami działania celem podniesiena aktywności seniorów w życiu publicznym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.