PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz Fryźlewicz otrzymał absolutorium

Środa, 26 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJedenastoma głosami za, przy ośmiu przeciw i przy dwóch wstrzymujących Rada Miasta Nowego Targu udzieliła Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2012. Wcześniej Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.


Uchwała o udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu zamyka coroczny cykl najistotniejszego dla samorządu procesu realizacji przychodów i wydatków. Otwierany jest on półtora roku wcześniej uchwaleniem uchwały budżetowej zakładającej skąd samorząd będzie pozyskiwał pieniądze i na co je będzie wydawał. Budżet, którego propozycję składa Burmistrz jest przyjmowany przez Radę, a jego wykonanie zleca się właśnie Burmistrzowi. Przez cały rok wydatkując pieniądze z podatków, dotacji i subwencji Burmistrz realizuje różne zadania związane z obowiązkami samorządu: utrzymuje przedszkola, szkoły i gimnazja, opiekę społeczną, realizuje wskazane inwestycje, a także zapewnia działalność Urzędu, w którym rejestruje się małżeństwa, dzieci, pobiera się dokumenty potrzebne do budowy domu, czy rejestruje działalność gospodarczą. 

Po zamknięciu roku budżetowego jest przeprowadzana dwutorowa analiza działalności Burmistrza. Robi to Komisja Rewizyjna Rady Miasta, która wnioskuje o udzielenie, lub nieudzielenie Burmistrzowi absolutorium, natomiast oddzielną analizę wykonania budżetu robi Regionalna Izba Obrachunkowa przy Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a więc organ nadzorujący finanse samorządu. W tym roku zarówno Komisja Rewizyjna, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowały ubiegłoroczną działalność Burmistrza Marka Fryźlewicza. Absolutorium oznacza przyjęcie wykonania budżetu bez zastrzeżeń. We czwartek podczas sesji Rady Miasta Radni takie absolutorium Burmistrzowi przyznali.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.