PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkolenie dla stowarzyszeń

Środa, 9 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szkolenie dla stowarzyszeńKonsultacja programu współpracy ze stowarzyszeniami społecznymi oraz warsztaty w zakresie prawidłowego wypełniania druków ofertowych i omówienie najczęściej popełnianych błędów przy rozliczaniu dotacji były tematami spotkania w Urzędzie Miasta zorganizowanego dla organizacji pozarządowych. W drugiej połowie listopada uruchomione zostaną konkursy dla stowarzyszeń i spotkanie zostało zorganizowane celem efektywnej współpracy w zakresie realizacji zadań samorządu przez organizacje społeczne.


Nowy Targ od wielu lat jest liderem współpracy z organizacjami społecznymi. W ramach konkursów zleca im zadania własne gminy, na które zwycięzcy konkursów otrzymują dotacje. Dotacje te są rozliczane po realizacji owych zadań. Jest ich sporo, ponieważ samorząd miejski ma obowiązki w zakresie organizacji sportu szkolnego, turystyki, szeroko rozumianej opieki społecznej obejmującej także osoby niepełnosprawne, oraz przeciwdziałania uzależnieniom. Miasto zamiast samodzielnie realizować te obowiązki, rozpisuje konkursy i biorą w nich udział organizacje specjalizujące się w danych obszarach działalności, dysponujące kadrą lepiej przygotowaną do merytorycznych działań.

Za tą metodę realizacji swoich zadań, a jednocześnie za współpracę z organizacjami społecznymi Nowy Targ był wielokrotnie nagradzany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w konkursie „Wektory Współpracy”.

W ramach piątkowego szkolenia Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Marcin Jagła przeprowadził warsztaty w zakresie prawidłowego wypełniania druków ofertowych na projekty składane w konkursach. Podkreślił na co zwracać uwagę żeby oferta nie została np. odrzucana z powodu błędów formalnych. Omówiony został też program współpracy miasta z organizacjami, który przyjmowany jest co roku w ramach uchwały Rady Miasta, a którego konsultacja z zainteresowanymi jest obowiązkowa.

Studium analizy przypadku najczęściej popełnianych błędów w rozliczeniach przeprowadziła Elżbieta Stępińska, Główna Księgowa UM. W ramach konkursów organizacje otrzymują bowiem podawane do publicznej wiadomości kwoty pieniężne, które następnie muszą być rozliczone zgodnie z zadeklarowanym w ofercie konkursowej celem. A to musi być dobrze udokumentowane, by zwycięzcy konkursu nie narazić na konieczność zwrotu dotacji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.