PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Papieski w Nowym Targu

Środa, 16 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Dzień Papieski w Nowym TarguW rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Burmistrz Marek Fryźlewicz złożył kwiaty pod tablicą papieską wmurowaną w miejski ratusz. Obchody połączone z nieszporami na lotnisku, gdzie w 1979 r. Papież odwiedził górali po raz pierwszy miały miejsce w niedzielę, wtedy też kwiaty złożone zostały pod pomnikiem bł. Jana Pawła II upamiętniającym jego pierwszą pielgrzymkę do Polski. Bł. Jan Paweł jest honorowym mieszkańcem Miasta Nowego Targu, który to tytuł przyjął osobiście po różańcu w Ludźmierzu w 1997 r. Najnowsza parafia w stolicy Podhala za patrona ma właśnie błogosławionego, nowotarski szpital i szkoła nr 3 noszą jego imię, podobnie jak jedna z ulic i rondo przy wyjeździe na wschód od miasta. W ubiegłym roku w ratuszu otwarta została stała ekspozycja poświęcona Ojcu Świętemu zawierająca m.in. relikwie po błogosławionym, która we środę, w dniu papieskim była przez cały dzień dla wszystkich.


Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.