PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowe wyróżnienie dla zasłużonych w promocji Miasta

Wtorek, 29 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Nowe wyróżnienie dla zasłużonych w promocji MiastaHonorowy Ambasador Miasta Nowego Targu – takie wyróżnienie nadawane przez Burmistrza Miasta Nowego Targu otrzymywać będą osoby i instytucje szczególne zasłużone w promocji Miasta w Polsce i na świecie. 27 września br. Burmistrz Marek Fryźlewicz wydał i podpisał zarządzenie, na podstawie którego tytuły otrzymały już Koło nr 2 Nowy Targ Związku Podhalan w Ameryce Północnej oraz zespół „Mali Śwarni”.


To kolejne wyróżnienie, które osoby zasłużone dla Miasta mogą otrzymać. Najbardziej zaszczytnym jest honorowe obywatelstwo Miasta nadawane przez Radę Miasta na wniosek Kapituły Honorowej, która obecnie, po zrzeczeniu się w niej uczestnictwa wielu członków i niezgodności co do nowej obsady jest zawieszona. Rada nadaje również Medal za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu oraz Medal Pamiątkowy Zasłużony dla Sportu. Burmistrz do tej pory decydował o nadaniu Medalu Pamiątkowego Miasta Nowego Targu. Teraz w jego gestii jest także tytuł Honorowego Ambasadora Nowego Targu.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Burmistrz zaprezentował statuetkę św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki Miasta, która wraz z kamienną podstawą z wygrawerowanym nazwiskiem lub nazwą wyróżnionej osoby lub instytucji będzie wręczana Honorowym Ambasadorom. Burmistrz nie zdradził dwóch następnych kandydatur, które poznamy już wkrótce z okazji Święta Niepodległości, natomiast raczej dla nikogo nie powinno być niespodzianką, że następne ambasadorskie wyróżnienie zostanie oficjalnie przekazane Miejskiemu Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu „Podhale” przy okazji obchodów 80-lecia KS Podhale w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.